REKLAMA

Jesteście “Zakochani w Rzeszowie”? Wczoraj odbył się koncert z okazji 70.rocznicy Rzeszowa jako miasta wojewódzkiego (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. W poniedziałek, 18 sierpnia na rzeszowskim Rynku odbył się koncert “Zakochani w Rzeszowie”. W taki sposób została uczczona 70. rocznica Rzeszowa jako stolicy województwa Podkarpackiego. 

ZAKOCHANIW RZE

Jako pierwszy wystąpił dr Andrzej Szymanek, który przedstawił historię powstania naszego województwa a także w jaki sposób Rzeszów został wybrany na stolicę Podkarpacia. Były głosy, żeby miastem wojewódzkim był Sandomierz. Jednak wzbudziło to sprzeciwy. Wybrano Rzeszów, bo miał potencjał rozwojowy. – mówił w swoim przemówieniu. 

Następnie był koncert, w którym wystąpili wokaliści z Rzeszowskiej Grupy Artystycznej. W ubiegłym roku nagrali oni płytę, zatytułowaną “Zakochani w Rzeszowie” a wczoraj zaśpiewali piosenki z niej pochodzące. Śpiewali również  soliści klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich a także  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Koncert zgromadził tłumnie mieszkańców Rzeszowa. Bardzo podoba mi się koncert i piosenki na nim wykonywane. Dobrze, że taka wspaniała rocznica jest jakoś obchodzona. Myślę, że to bardzo ważne, że przedstawiono też historię tej rocznicy. mówiła Pani Ania, jedna z wielu osób, które przyszły wysłuchać koncertu.

19-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jestes-zakochany-w-rzeszowie-wczoraj-odbyl-sie-koncert-z-okazji-70-rocznicy-rzeszowa-jako-miasta-wojewodzkiego-zdjecia