REKLAMA

Jest w czym wybierać! Szczegółowy plan Rzeszowskich Kulturaliów 2016

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 9 do 21 maja rzeszowscy studenci będą mogli bawić się w ramach Kulturaliów 2016. Organizatorzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego zaplanowali między innymi skoki spadochronowe, wystawę Beksińskiego, koncert grupy Akcent i zniżki w najpopularniejszych rzeszowskich barach.

2

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Oprócz koncertów, które są główną atrakcją rzeszowskich Kulturaliów, imprezie towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne i sportowe. Łącznie będzie to prawie 20 spotkań i 3 dni koncertowe, podczas których zaprezentuje się 21 artystów.

Wszystko rozpocznie się od II Igrzysk Akademickich, w których studenci zmierzą się w różnych szalonych konkurencjach. Będzie do między innymi Beer Pong, wyścigi w workach oraz konkurs na najszybsze zjedzenie banana.

Nie zabraknie również aspektu kulturalnego. Wszyscy uczestnicy Kulturaliów będą mogli poznać sztukę Zdzisława Beksińskiego. Wystawę będzie można odwiedzać od 9 do 18 maja na Wydziale Sztuki UR.

W ramach imprezy organizatorzy przewidzieli warsztaty aktorskie z Kamilem Dobrowolskim (aktorem teatru Maska). Dla miłośników fotografii zostaną zorganizowana Akademia Nikona, na których studenci poznają tajniki robienia zdjęć.

Przez 12 dni trwania Kulturaliów będzie można korzystać ze zniżek w rzeszowskich barach, pubach i restauracjach. Zaplanowano również kurs gotowania z dietetykiem.

Program Kulturaliów uzupełniają również zawody kajakarskie, skoki spadochronowe, finał konkursu na najciekawszą osobowość, Finał Ligi Uniwersyteckiej PubQuiz, dzień na trampolinach i między innymi Finał Akademickiej Ligi Siatkówki Mieszanej 2016.

W ramach ulicznego korowodu studentów odbędą się 3-dniowe koncerty przy ul. Cichej (miasteczko akademickie UR). Jednym z ciekawszych elementów będzie bitwa na kolory – “ColoUR it!”.

W tym roku na juwenaliowej scenie zagrają, m.in. Voo Voo i goście z projektem Placówka 44, Luxtorpeda, Lao Che, Boys, Quebonafide, Te-Tris czy Jelonek.

Podczas trwania koncertów będzie można korzystać z oferty klubu Pod palmą. Po każdym z nich odbędzie się tam after party, aż do białego rana. 18 maja wystąpi zespół Akcent. Jak zapewniają organizatorzy, bilet będą do nabycia po symbolicznej cenie.

PLAN RZESZOWSKICH KULTURALIÓW 2016:

9 – 21 maja:
Dni Smakosza
Przez dwa tygodnie będzie można korzystać z ofert rzeszowskich barów i restauracji po zniżkowych cenach.

9 maja:
II Igrzyska Akademickie – Kampus Akademicki na ul.Cichej
Sportowe (i nie tylko…) zmagania studentów.

9 – 15 maja:
Wystawa „Beksiński Nieznany” – Galeria Sztuki na Wydziałe Sztuki UR

Multimedialna wystawa prac Zdzisława Beksińskiego składająca się z wystawy fotografii, grafik komputerowych, fotomontażu komputerowego, wykładu biograficznego artysty, wykładu „Rozwój techniki, a sztuki wizualne w kontekście twórczości Zdzisława Beksińskiego” oraz prezentacja wybranych obrazów w tzw. ”wirtualnej przestrzeni” poprzez okulary Oculus Rift model DK2.

10 – 12 maja:
Gotuj z Dietetykiem – Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie

Nauka zdrowego i szybkiego gotowania dla grupy osób zainteresowanych zdrowym żywieniem. Projekt przeprowadzony przez dietetyków.

13 i 14 maja:
Warsztaty aktorskie z grupą improwizacyjną oraz Kamilem Dobrowolskim

Celem warsztatów jest zapoznanie studentów z zawodem aktora, pogłębieniu zdolności aktorskich uczestników, ich integrację, a także popularyzowanie działań artystycznych pośród społeczności akademickiej oraz rozwijanie kreatywności studentów.

14 maja:
Indeks Kulturalny w ramach Nocy Muzeów w Rzeszowie

Podczas Nocy Muzeów, uczestnicy będą mieć możliwość odwiedzenia najbardziej popularnych rzeszowskich instytucji za darmo, rywalizując i zbierając pieczątki do specjalnych Kulturaliowych Indeksów.

14 i 15 maja:
I Otwarty Turniej CS:GO – Uniwersytet Rzeszowski, budynek A0

Turniej, podczas którego wyłonieni w kwalifikacjach najlepsi gracze będą mieli okazję zagrać w wielkim finale. Szereg różnych atrakcji zapewni widzom rozrywkę przez czas trwania turnieju. Każdy fan gier znajdzie tam coś dla siebie, a podczas konkursów będą oni mogli wygrać cenne nagrody.

16 maja:
Akademia Nikona Kurs fotograficzny – Budynek A0 UR
Celem kursu jest zapoznanie studentów z podstawami wykonywania fotografii krajobrazowej. Omówione zostaną kolejne etapy powstawania tego typu zdjęć: począwszy od planowania, poprzez samo fotografowanie, wskazówki dotyczące edycji materiału, do wydruku.

17 maja:
Finał Student ma Talent – Wydział Muzyki UR

Gala Finałowa ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie najciekawszych osobowości wśród osób posiadających różnorodne talenty i umiejętności.
https://www.facebook.com/events/245180389151669/?active_tab=posts

18 maja:
Oczyma niewidomych – Budynek A0 UR

Oczyma Niewidomych” to wyjątkowa podróż w niewidzialny świat, podczas której każdy będzie mógł wypróbować, jak radzić sobie bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi.

18 maja:
Finał Ligi Uniwersyteckiej PubQuiz – Klub Muzyczny Mikrofon

Finał cotygodniowych rozgrywek wiedzy w Klubie Muzycznym Mikrofon.

19 maja:
II Studencki Festiwal Kolorów ColoUR it! – Miasteczko Akademickie na ul.Cichej

Niezapomniany festiwal barw który jest największą atrakcją Barwnego Korowodu.
Polega na bitwie kolorów (proszki holi)
https://www.facebook.com/events/173433999713537/

13 i 14 maja:
Skoki Spadochronowe są skierowane do wszystkich chcących przeżyć niezapomnianą przygodę. Do wyboru Skoki Tandemowe oraz Static Line.

17 maja:
Gra miejska THE TWINS

IV edycja gry miejskiej “The Twins” tym razem przybierze formę pieszą. Trasa została wyznaczona na osiedlu Drabinianka.
Start promocji: 06.04.2016r
Miejsce: Campus Cicha UR

10 i 13 maja:
Finał Akademickiej Ligi Siatkówki Mieszanej 2016 Uniwersytet Rzeszowski

Turniej rozpoczął się 1 marca, bierze w nim udział 9 drużyn.
Miejsce: Hala sportowa przy ul. Ćwiklińskiej – Campus UR Zalesie

17 maja:
Hydroaktywni

Zawody kajakarskie odbywające się w konkurencjach: dwójki kobiet, dwójki mężczyzn oraz miksty.
Miejsce: Zalew Rzeszowski – Lisia Góra

10 maja:
Dzień na trampolinach

Gry zabawy i zawody organizowane we współpracy z Parkiem Trampolin Happy Jump.
Miejsce: Happy Jump

06-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jest-w-czym-wybierac-szczegolowy-plan-rzeszowskich-kulturaliow-2016-az003