REKLAMA

Jest drugi wniosek w sprawie Trynkiewicza. Dyrektor chce izolacji do czasu uprawomocnienia się wyroku.

RZESZÓW. Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie trafił wniosek o izolowanie Mariusza Trynkiewicza aż do momentu uprawomocnienia się wyroku sądu. Rozprawa na której sąd zadecyduje czy skazany może stwarzać zagrożenie dla innych odbędzie się 10 lutego. Czy Trynkiewicz do czasu uprawomocnia się wyjdzie na wolność?

sąd

Drugi wniosek w sprawie Mariusza Trynkiewicza trafił do sądu wczoraj popołudniu. Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie wnioskuje aby Mariusz Trynkiewicz na czas uprawomocnienia się wyroku nie wyszedł na wolność, a trafił do Krajowego Oœśrodka Terapii Zachowań Dyssocjalnych w Gostyninie.

10 lutego sąd w Rzeszowie ma rozpatrywać wcześœniej złożony wniosek w jego sprawie, w którym dyrektor zakładu wnioskuje o uznanie Trynkiwicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi, stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolnoœci seksualnej innych osób. 11 lutego skazanemu kończy się wyrok i może wyjść na wolność.

Drugi wniosek został złożony w oparciu o artykuł 755 &1 pkt.1 kodeksu postępowania cywilnego. Sąd na jego rozpatrzenie ma siedem dni. Postanowienie jest natychmiast wykonalne.

Rozprawa w sprawie Mariusza Trynkiewicza ma odbyć się w najbliższy poniedziałek, 10 lutego w Rzeszowie. Pedofil-morderca weźmie w niej udział, jednak sprawa jest z wyłączeniem jawności. Sala będzie wyposażona m.in. w szyby kuloodporne.

Nie wiadomo jeszcze czy orzeczenie sądu w sprawie Trynkiewicza zapadnie na pierwsze rozprawie, czy będą konieczne kolejne.

Mariusz Trynkiewicz – pedofil-morderca, został skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców. W czasie procesu sądowego biegli psychiatrzy orzekli, że Mariusz Trynkiewicz był poczytalny w chwili popełniania czynu. Otrzymał karę śmierci, zamienioną potem na 25 lat więzienia. Może 11 lutego wyjść na wolność.

 

 

 

06-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jest-drugi-wniosek-w-sprawie-trynkiewicza-dyrektor-chce-izolacji-do-czasu-uprawomocnienia-sie-wyroku