REKLAMA

Jest decyzja o odstrzale 3 wilków. “Liczne ślady. Dwa osobniki bez strachu tuż obok ludzi” (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Jest decyzja o odstrzale 3 wilków. “Liczne ślady. Dwa osobniki bez strachu tuż obok ludzi” (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZMIENNICA / BRZOZÓW / PODKARPACIE. Po dramatycznej relacji dwóch pilarzy, którzy opowiedzieli o ich bliskim spotkaniu z trzema wilkami w lesie pomiędzy Zmiennicą a Brzozowem, działania podjęła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Odbyły się oględziny miejsca zdarzenia. Stwierdzono wiele świeżych śladów wilków, widziano też dwa osobniki, które spacerowały bez strachu w odległości około 10 m od przebywających na miejscu pracowników RDOŚ. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podjął decyzję o odstrzale do trzech osobników niewykazujących strachu.

O zdarzeniu z poniedziałku informowaliśmy tutaj: Wilki zaatakowały drwali! Odganiali je ryczącymi piłami (VIDEO).

W oględzinach miejsca zdarzenia wzięli udział nasi pracownicy wydziału spraw terenowych w Krośnie. Na miejscu zauważyli liczne świeże ślady wilków. Widzieli też dwa osobniki, które spacerowały w bardzo bliskiej odległości, ponieważ było to 10-12 metrów. W ogóle nie wykazywały strachu. Dały się podejść na tak bliski dystans jak dla wilka. O całym tym zdarzeniu, o naszych spostrzeżeniach powiadomiliśmy Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska – mówi nam Łukasz Lis, rzecznik prasowy RDOŚ w Rzeszowie.

Znane są już pierwsze kroki, jakie w tej sprawie podejmie Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Wydano decyzję o stopniowej eliminacji do trzech osobników. Dotyczy ona wyłącznie wilków, kóre nie będą wykazywały strachu. Odstrzelony osobnik lub osobniki zostaną poddane badaniom, w tym genetycznym.

Decyzja jest ważna do końca marca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Relacje pilarzy zaatakowanych przez wilki (VIDEO)


Do ataku wilków doszło w poniedziałek 1 marca, w odległości około kilometra od tego składu drewna pomiędzy Zmiennicą a Brzozowem

(Wejście na teren powierzchni leśnej, gdzie prowadzi się wycinkę jest zakazany)

foto nagłówek: poglądowe


05-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jest-decyzja-o-odstrzale-3-wilkow-liczne-slady-dwa-osobniki-bez-strachu-tuz-obok-ludzi-video-zdjecia-6863