REKLAMA

Jazzowa uczta na finał cyklu „Dobry Wieczór z Kulturą”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wielki finał cyklu „Dobry Wieczór w Kulturą” w postaci kameralnego koncertu jazzowego, który odbędzie się w sobotę 21 sierpnia na placu zielonym przy ul. Kardynała Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Przed publicznością wystąpi znakomity kwartet złożony z czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

„Dobry Wieczór z Kulturą” to nowa wakacyjna inicjatywa Rzeszowskiego Domu Kultury, która po raz pierwszy zaprezentowana została mieszkańcom Rzeszowa w ramach tegorocznej akcji miejskiej „Atrakcje na wakacje”.

Kameralne koncerty odbywały się w weekendy w malowniczych i klimatycznych lokalizacjach na terenie wybranych osiedli rzeszowskich, a publiczność mogła do tej pory usłyszeć na żywo takich zróżnicowanych muzycznie artystów, jak Paweł Orkisz, Acoustic Space, Mobilna Filharmonia, czy Magdalena Białorucka-Ogorzelec.

 

Rzeszowski Dom Kultury powracając do tradycji koncertów jazzowych na osiedlu Biała przygotował dla mieszkańców wyjątkowe wydarzenie stanowiące finał cyklu „Dobry Wieczór z Kulturą”.

Będzie nim kameralny koncert jazzowy w wykonaniu znakomitych muzyków najwyższego formatu, którzy mają w swoim dorobku współpracę i koncertowanie z najwybitniejszymi artystami z całej Polski oraz z zagranicy.

Na scenie wystąpią: basista Krzysztof Ścierański, klawiszowiec Zbigniew Jakubek, saksofonista Michał Kobojek oraz pochodzący z Izraela perkusista Shachar Elnatan.

Krzysztof Ścierański (fot. materiały promocyjne)

Na zdjęciu: Krzysztof Ścierański / materiały promocyjne

 

Zbigniew Jakubek (fot. materiały promocyjne)

Na zdjęciu: Zbigniew Jakubek / materiały promocyjne

 

Kameralny koncert jazzowy stanowiący finał cyklu „Dobry wieczór z kulturą” odbędzie się w sobotę 21 sierpnia 2021 roku o godzinie 19:00 na placu zielonym przy ul. Kardynała Karola Wojtyły na osiedlu Biała.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a rejestracja uczestników odbywać będzie się bezpośrednio na miejscu. Regulamin imprez Rzeszowskiego Domu Kultury realizowanych w ramach miejskiej akcji „Atrakcje na wakacje” dostępny jest na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

 

Źródło: Rzeszowski Dom Kultury / materiały prasowe

 

18-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)