REKLAMA

“Jasna strona Wisłoka”. Wielkie sprzątanie w Rzeszowie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 18 maja o godzinie 11:00 będzie miała miejsce akcja sprzątania prawego brzegu Wisłoka, by oczyścić tę część z niepotrzebnych śmieci. Na stronie www.lechstarter.pl można głosować za tym, by w tamtym miejscu pojawiła się przestrzeń miejska do wspólnych spotkań i działań. Głosowanie trwa 20 maja.

60461681_405683903319286_6381065355850153984_n

Foto: facebook.com/fundacjarzeszowska

W najbliższą sobotę odbędzie się akcja sprzątania prawego brzegu Wisłoka. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11:00 obok wejścia na pieszą kładkę od ulicy Podwisłocze.

– Między mostem Zamkowym, a pieszą kładką, od strony ul. Podwisłocze znajdują się tereny, które mogą stać się przeciwwagą dla zatłoczonych Bulwarów. Chcielibyśmy, aby łąki oraz ogródki działkowe stały się miejscami, obok których można miło spacerować. Zacznijmy od porządków na tym obszarze. Śmiecenie w przestrzeni miejskiej – to wielkie przewinienie, obok którego nie możemy przejść obojętnie – piszą organizatorzy w facebookowym wydarzeniu.

O wywóz zebranych śmieci zadba Zarząd Zieleni Miejskiej. Organizatorami akcji są Stowarzyszenia „Patrz Sercem” i „Fundacja Rzeszowska”.

Dodatkowo, jeśli 20 maja nasze miasto wygra w konkursie „ Lechstarter”, to po tej stronie rzeki] powstanie plenerowe centrum kultury, sztuki i relaksu. Swoje głosy na Rzeszów można oddawać codziennie. Więcej na temat wspomnianego konkursu można przeczytać TUTAJ.

16-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jasna-strona-wisloka-wielkie-sprzatanie-w-rzeszowie-9315-00r2kc