REKLAMA

Jasionka z kolejną dużą inwestycją. Hotel międzynarodowej sieci

Już za rok w okolicy Lotniska, oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, powstać ma nowoczesny hotel. Odbyła się już ceremonia symbolicznego wbicia łopaty.

Wizualizacja budynku

Nowa inwestycja należy do międzynarodowej sieci hoteli Holiday Inn Express, należącej do firmy InterContinental, mającej swoją główną siedzibę w Wielkiej Brytanii. W naszym kraju hotele tej sieci znajdują się w Warszawie, Dąbrowie Górniczej i Krakowie.

Planowo hotel ma być zaprojektowany tak, by był nowoczesny, przytulny i zapewniał integrację gościom. Elewacja budynku będzie wykonana w trzydziestu procentach ze szkła oraz będzie ozdobiona niebiesko–zielonymi glifami okiennymi. Na zewnątrz będą tereny zielone, przeznaczone do rekreacji.

O tej inwestycji bardzo przychylnie wypowiadał się, biorący udział w ceremonii symbolicznego wbicia łopaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl

„Niezmiernie cieszy mnie fakt, że hotel najnowszej generacji powstanie w miejscu szczególnym dla mojego regionu. W samym sercu Doliny Lotniczej, w otoczeniu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego G2A Arena oraz potentatów z branży lotniczej, którym ułatwiamy funkcjonowanie wciąż rozbudowując niezbędną infrastrukturę. Nowa droga lotniskowa, w przyszłości komunikacja kolejowa – będą kolejnym impulsem dla nowych inwestycji. Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa o najwyższym standardzie, której budowa właśnie się rozpoczyna. Tak nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca oraz całego województwa podkarpackiego.”

W podobnym tonie wypowiada się Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu inwestora, firmy Chopin Airport Development

„Potencjał jaki widzimy w regionie, wynikający zarówno z rozwoju rzeszowskiego lotniska, jak też bliskości strefy ekonomicznej oraz centrum kongresowego, daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie bardzo duży sukces. Mówił również o tym premier Mateusz Morawiecki obecny przy podpisaniu umowy franczyzowej ws. hotelu Holiday Inn Express podczas ostatniego Kongresu 590 w Rzeszowie. Premier nie ukrywał zadowolenia, że taki obiekt powstanie właśnie na Podkarpaciu, co w konsekwencji przyczyni się do wsparcia rozwoju Polski Wschodniej”

22-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jasionka-z-kolejna-duza-inwestycja-tym-razem-hotel-miedzynarodowej-sieci