REKLAMA

JASIONKA: Syryjka podawała się za Niemkę. Została zatrzymana

JASIONKA / PODKARPACIE. Na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Straż Graniczna zatrzymała obywatelkę Syrii nielegalnie przebywającą w Polsce. Kobieta przyleciała samolotem rejsowym z Aten, w trakcie kontroli podawała się za obywatelkę Niemiec.

14-169765

Foto: BOSG

W minioną środę (23 października) na terenie terminalu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali Syryjkę, która przyleciała samolotem rejsowym z Aten. W trakcie kontroli legalności pobytu cudzoziemka przedstawiła niemiecki dowód osobisty. Strażnicy graniczni od razu nabrali podejrzeń co do wizerunku osoby widniejącej na dokumencie.

W trakcie rozmowy kobieta przyznała się do oszustwa. Dodała, że w rzeczywistości ma 29 lat i jest Syryjką. Próbowała wykorzystać podobieństwo prawowitego właściciela dokumentu. Chciała dotrzeć na zachód Europy. Cudzoziemka usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa do czego się przyznała. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono tysiąc złotych. Aktualnie trwają czynności w sprawie zobowiązania kobiety do powrotu.

W bieżącym roku to trzeci tego typu przypadek ujawniony przez Straż Graniczną na podrzeszowskim lotnisku. Ostatnie podobne zdarzenie zanotowano w sierpniu. Wtedy również obywatelka Syrii usiłowała wprowadzić w błąd funkcjonariuszy przedstawiając cudzy, bułgarski dowód osobisty.

Źródło: BOSG

25-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jasionka-straz-graniczna-zatrzymala-syryjke-6154-00r2kc