REKLAMA

JASIONKA. Pierwsze lądowanie Lufthansy po pandemicznej przerwie! (ZDJĘCIA)

JASIONKA, RZESZÓW / PODKARPACIE. Bombardier CRJ-900 linii Lufthansa lecący z Frankfurtu nad Menem wylądował w poniedziałek na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce. To pierwszy kurs samolotu tych niemieckich linii lotniczych po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią i cięciami w siatce połączeń.

16_3

 

Cieszę się, że Lufthansa przywróciła loty do Rzeszowa. Te połączenia z Frankfurtem nad Menem są ważne dla naszego regionu zarówno pod względem biznesowym, jak i turystycznym. To świadczy także o tym, że niemiecki przewoźnik widzi potencjał w naszym regionie do rozwijania swojej siatki połączeń – mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

 

Od 26 lipca samoloty Lufthansy sześć razy w tygodniu będą operować na trasie Rzeszów-Frankfurt nad Menem. Trasa do Frankfurtu obsługiwana będzie dwoma typami samolotów: Embraer E-190 ze 100 miejscami na pokładzie oraz Bombardier CRJ-900 dysponującym 79 fotelami.

Loty z Rzeszowa do Frankfurtu Embraerem E-190 odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie: 11:30, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, wtorki i czwartki o godzinie 7:15.

Loty z Frankfurtu do Rzeszowa Embraerem E-190 będą odbywać się w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie 9:15, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, środy i niedziele o godzinie 17:55.

 

Źródło: Biuro Prasowe UMWP

Zdjęcia: Mateusz Romankiewicz / Biuro Prasowe UMWP

 


27-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)