REKLAMA

JASIONKA. Palił przy tankującym się samolocie. Był agresywny

RZESZÓW, JASIONKA / PODKARPACIE. Strażnicy graniczni zatrzymali agresywnego mężczyznę, który palił papierosa przy tankującym się samolocie, a następnie znieważał mundurowych, którzy podejmowali wobec niego interwencję.

 

Zdarzenie z udziałem mundurowych z placówki Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce miało miejsce 30 lipca br. Dyżurny operacyjny placówki otrzymał zgłoszenie, że na płycie lotniska znajduje się mężczyzna palący papierosa w bliskiej odległości od tankowanego w tym momencie samolotu.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Szybko ustalili, że był to 40-letni Polak na stałe mieszkający w Londynie, który chwile wcześniej przyleciał do Polski. Mężczyzna nie reagował na wydawane mu polecenia i zachowywał się agresywnie. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SG z Zespołu Interwencji Specjalnych, wobec których podróżny zaczął zachowywać się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie. Zaczął ich znieważać w związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi. Wobec mężczyzny zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Chwilę później policjanci odwieźli go do izby wytrzeźwień.

 

Sprawa miała swój finał w miniony czwartek (5 sierpnia). Wtedy krewki Polak usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, do czego się przyznał.

Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych oraz zobowiązał się do listownego przeproszenia mundurowych. Przyjął również mandat w kwocie 500 złotych za palenia papierosa na płycie postojowej lotniska.

 

BiOSG

 

09-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)