REKLAMA

JASIONKA: I ty możesz zostać pilotem F16!

Wszystkich fanów latania czeka niezapomniana przygoda w Jasionce koło Rzeszowa. W mieście tym powstaną symulatory lotnicze. To właśnie tutaj będzie okazja zasiąść za sterami Boeinga 737, F16 lub śmigłowca Bell UH-1.

pilot

zdj: archiwum rzeszow24.pl

Cztery symulatory lotnicze naśladujące lot Boeigiem 737, F16, śmigłowcem Bell UH-1 i JETPAC-iem, którym latał James Bond są to symulatory, które pojawią się w starej wieży w Jasionce. Osoba zasiadająca za sterami będzie miała okazję poczuć się jak pilot z prawdziwego zdarzenia. Każdy będzie mógł skorzystać z symulatora, aby doświadczyć uczuć, jakie towarzyszą lotnikom w trakcie lotu. Symulator nie będzie w niczym odbiegał od prawdziwego samolotu, zarówno w wyglądzie jak i w przedstawianiu procedury, która towarzyszy pilotowi przed odlotem.

Nie tylko same imitatory lotu będą interesujące. Oprócz tego każdy przejdzie odprawę, a następnie spotka się ze stewardesą. Kluczowym momentem będzie odpowiedni ubiór do symulatora oraz przekazanie wskazówek i zasad, jak będzie przebiegał lot. Na zakończenie sesji lotniczej zostaną wręczone certyfikaty.

Całkowity czas pracy symulatora trwa od 30 minut do godziny. Nie jest jeszcze określone, ile będzie kosztować skorzystanie z imitacji lotu. Prawdopodobnie będzie to kwota ok. 300 złotych. Wyjątkowa restauracja, która powstanie będzie miała w menu catering pokładowy z lat 80 i 90, zostanie ona wykonana w stylu lotniczym. Pracownicy lokalu będą dowozić posiłki na specjalnych wózkach, takich jak w samolocie.

Od teraz każdy będzie mógł poczuć się jak profesjonalny pilot. Wszystko to za sprawą podpisanej w piątek umowy  na wsparcie finansowe budowy Europejskiego Centrum Symulatorów Lotniczych. Została ona podzielona na trzy części.

Pierwsza z nich będzie zastosowana w Mielcu. Jest to tzw.” Royal Fly Pro”. Kursanci będą mieli w tym miejscu okazję na pozyskanie kompetencji do pilotowania samolotów.

„Royal Fly Fun”, to druga część. Zostanie ona umiejscowiona w starej wieży dozoru lotów lotniska Rzeszów-Jasionka. Właśnie w tej części pojawi się restauracja i atrakcja opierająca się na symulacjach lotniczych.

Trzecia, a zarazem ostatnia część projektu to „Royal Fly Engine”. Będą zapewniane tutaj szkolenia rozwijające kwalifikacje mechaników lotniczych. W Mielcu również będą występować symulatory dla monterów.

W 2020 roku symulatory i restauracja w Jasionce mają już być gotowe. Zaplecze noclegowo-rekreacyjne w Kamionce ma pojawić się w 2019roku. Będą mogli z niego skorzystać piloci, którzy będą brać udział w 2-3 miesięcznych szkoleniach. Imitatory lotnicze Cessny 152, Piper Seneca II i Tecnam 2006T ukarzą się w Mielcu.

Symulatory lotnicze są na razie we Francji i Niemczech, więc Jasionka będzie trzecim punktem w Europie, gdzie możemy poczuć się jak prawdziwi lotnicy. Pomysł powstania projektu powstał ze względu na deficyt pilotów oraz członków personelu. Idea ta ma na celu przyciągnięcie turystów i wzbudzenia chęci do latania.

07-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.