REKLAMA

JAROSŁAW. Trener oskarżony o molestowanie 15-latki!

JAROSŁAW / PODKARPACIE. Trener żeńskiej drużyny piłkarskiej Zenon B. został oskarżony o doprowadzenie 15-latki do innych czynności seksualnych. 57-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty. Grozi mu 12 lat więzienia.

fot

Foto: pixabay.com

Do Sądu Rejonowego w Jarosławiu trafił akt oskarżenia przeciwko trenerowi i nauczycielowi wychowania fizycznego – Zenonowi B. Jak informuje zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu, prokurator Bożena Harasz-Wołoszyn – 57-latek usłyszał trzy zarzuty.

Zarzuty dotyczą wielokrotnego molestowania nastolatki, która była jego podopieczną w lokalnym klubie piłkarskim. Mężczyzna miał doprowadzać dziewczynę do innych czynności seksualnych, dotykał ją w miejsca intymne, a w jednym przypadku miał użyć wobec niej siły. Do molestowania miało dochodzić od jesieni 2018 roku do wiosny 2019 roku.

Część zarzutów ciążących na 57-latku dotyczy czynów dokonanych zanim młoda piłkarka skończyła 15 lat. Są one zagrożone karą 12 lat pozbawienia wolności. Pozostałe zarzuty są związane z czynnościami, których oskarżony dopuścił się po ukończeniu przez dziewczynę 15 lat – za nie grozi 57-latkowi 8 lat więzienia.

Zenon B. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura przesłuchała pokrzywdzoną 15-latkę oraz świadków, w tym jej koleżanki z drużyny. Zgromadzone przez prokuraturę dowody pozwoliły na uprawdopodobnienie wersji nastolatki i skierowanie sprawy do sądu.

Zenon B. do zakończenia postępowania ma zakaz opuszczania kraju. Zastosowano wobec niego także poręczenie majątkowe w wysokości 7 tysięcy złotych.

Źródło: rmf24.pl

02-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jaroslaw-trener-oskarzony-o-molestowanie-15-latki-9223-00r2kc