REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Ewa Leniart nadzieją na lepszy Rzeszów

RZESZÓW, RACŁAWÓWKA / PODKARPACIE. Wicepremier Jarosław Kaczyński przyjechał do Rzeszowa, by wesprzeć Ewę Leniart. Razem z wojewodą i ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem wziął udział w briefingu prasowym, podczas którego podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowego odcinka drogi krajowej nr 97, tak zwany ring w północno-wschodniej części Rzeszowa.

kaczynski 1

Foto (2): Urząd Miasta Rzeszowa

Marek Bajdak – pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa oraz Bogdan Tarnawski – dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie podpisali list intencyjny na budowę nowego odcinka drogi krajowej 97.

Wszyscy ci, którzy tkwią w korkach w północno–wschodniej części Rzeszowa, wiedzą, co to znaczy potrzeba budowy tego łącznika – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Planowana inwestycja w dużym stopniu odciążyłaby zatłoczone centrum Rzeszowa. Ruch zmniejszyłby się zwłaszcza na ulicy Lwowskiej, która częściowo (w granicach miasta) jest drogą krajową 94.

Nowe połączenie pozwoliłoby kierowcom ominąć zakorkowane rondo Pobitno, a także lokalne ulice intensywnie rozbudowujących się osiedli Wilkowyja i Pobitno, takie jak np. ulica Bałtycka. Analizom poddanych zostanie pięć wstępnych wariantów przebiegu planowanej budowy DK nr 97.

 

Podczas konferencji prasowej, która została zorganizowana na S19, padły również zapewnienia wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego o wsparciu dla Rzeszowa przy realizacji drogi południowej.

kaczynski 3

Stoimy w takim miejscu, które jest ważne z punktu widzenia Rzeszowa, bo za chwilę będziemy mieli, i tutaj udział pani wojewody jest naprawdę wielki, inwestycję, na którą Rzeszów czeka już od bardzo dawna (…). Będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której jeden z wielkich problemów Rzeszowa tzn. wielkie korki w śródmieściu przynajmniej się zmniejszą, a może w ogóle znikną, bo będzie ta tak zwana droga południowa – mówił wicepremier Jarosław Kaczyński.

Obecna na wydarzeniu wojewoda Ewa Leniart podkreślała, że koszt budowy drogi południowej to około 460 milionów złotych.

 

Jarosław Kaczyński podczas konferencji wsparł kandydaturę Ewy Leniart na urząd prezydenta Rzeszowa.

Głosowanie na Ewę Leniart jest nie tylko wyrazem pewnego poglądu na Polskę, ale będzie wyrazem nadziei na lepszy Rzeszów. Szansą na to, by wszystko, co rzeszowianom się podobało, było kontynuowane, ale żeby zniknęło to, co było złe. Głosowanie na panią Leniart jest gwarancją, że Rzeszów będzie lepiej się rozwijać – podkreślał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wicepremier Kaczyński zaznaczył, że „wojewoda podkarpacki, jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa”.

 

Dziękuję panu premierowi i panu ministrowi za tą wielką otwartość na problemy komunikacyjne  Rzeszowa. Dzisiaj zadeklarowane  wsparcie finansowe na budowę drogi południowej jest długo oczekiwanym wsparciem, gdyż przygotowany projekt ma szansę, żeby z marzenia, z projektu poprzedniego prezydenta stać się faktem – dziękowała wojewoda Ewa Leniart.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa, pis.org.pl

04-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)