REKLAMA

Jarmark garncarski w Medyni Głogowskiej

PODKARPACIE. W tym roku  Jarmark odbędzie się 7 lipca. Na czas imprezy wojewódzka droga, przebiegająca przez centrum Medyni, zostaje zamknięta dla ruchu i przeobraża się w barwny deptak, na którym ustawione zostaną stoiska prezentujące produkty lokalne, regionalne i ekologiczne z województwa podkarpackiego. W Zagrodzie Garncarskiej odbywać się będą garncarskie prezentacje i warsztaty oraz kiermasz ceramiki.  Dla najmłodszych zorganizowane będą konkursy lepienia w glinie.

Na scenie wystąpią między innymi: nowo powstała Grupa Jarmark pod kierownictwem muzycznym Jarosława Babuli, “GOORAL” – zespół muzyczny łączący muzykę electro z tradycyjną muzyką ludową, zespół Ramolsi, Kabaret Wiejski “EWG”.

Ponadto nie zabraknie smakołyków kuchni regionalnej. W tym roku zorganizowany zostanie konkurs kulinarny pod hasłem „Misa z ceramiki, a w niej smakołyki”, w którym wezmą udział karczmy regionalne i koła gospodyń. Można będzie spróbować ziemniaczków pieczonych na ognisku w glinianym garnku, jagodzianek, czy proziaków pieczonych na blasze tradycyjnego pieca ale także wina i nalewki.

 

 

04-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jarmark-garncarski-w-medyni-glogowskiej