REKLAMA

Janusz Ławiński powołany na dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie

|

Janusz Ławiński powołany na dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Janusz Ławiński będzie dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Zarząd podczas wtorkowego posiedzenia pozytywnie przyjął rekomendację komisji konkursowej.

07_1

Foto (2): Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP

Janusz Ławiński był pełniącym obowiązki dyrektora placówki od końca listopada 2020. Jego poprzednik Marek Wiater oddał się do dyspozycji zarządu. 26 lutego komisja konkursowa rekomendowała zarządowi województwa powołanie Janusza Ławińskiego na dyrektora szpitala.

Liczę, że kończy się zbyt długi okres tymczasowości w szpitalu. Przed placówką dużo zadań, które wymagają zaangażowania, ale również pracy w spokojnej atmosferze. Główne zadania nowego dyrektora to przygotowanie szpitala do przekształceń związanych z utworzeniem szpitala uniwersyteckiego, przygotowanie placówki do możliwości realizacji zabiegów przy pomocy robota Da Vinci oraz dalsza restrukturyzacja placówki – powiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Podczas wtorkowego briefingu prasowego marszałek wręczył Januszowi Ławińskiemu akt nominacji na stanowisko dyrektora szpitala.

Chcę zapewnić, że szpital obecnie działa tak jak powinien działać, czyli spokojnie, pragmatycznie, konsekwentnie oraz przewidywalnie. Są to ważne aspekty, by zabezpieczyć pacjenta w sposób możliwie nam najlepszy. Przed nami stoją wyzwania, które jesteśmy w stanie zrealizować przy obecnej kadrze pracującej w szpitalu. Natomiast jeśli chodzi o wprowadzenie robota Da Vinci to mamy niewątpliwie dużą przewagę nad innymi regionami w Polsce, gdyż możemy zacząć operacje od momentu zainstalowania robota w sposób profesjonalny, jako że nasza kadra ciągle się szkoli i już wykonuje te prace w jednostkach, które są do tego wyspecjalizowane. Dodatkowo mam nadzieję, że płynne przejście między szpitalem KSW nr 1, a uniwersyteckim będzie dokonywane w sposób ewolucyjny a nie rewolucyjny – oświadczył dyrektor Janusz Ławiński.

 

Zarząd województwa zaproponował i przyjął we wtorek zmiany w statucie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Te najważniejsze umożliwią utworzenie nowych komórek organizacyjnych w placówce takich jak: Poradnia Chorób Piersi, Przyszpitalna Poradnia Transplantacyjna, Bank Komórek Krwiotwórczych, Podkarpackie Centrum Chirurgii Robotycznej oraz Podkarpacki Ośrodek Leczenia Raka Gruczołu Krokowego.

01_19

Zarząd przyjął informację Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej ws. przygotowań do utworzenia Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej. Ta propozycja, to przede wszystkim dostęp do unikalnej klasy małoinwazyjnych zabiegów za pomocą robota Da Vinci co przełoży się na zmniejszenie bólu  pooperacyjnego, ryzyka infekcji oraz szybszą rekonwalescencję i powrót do aktywności życiowej i zawodowej.

Chcemy być wciąż w czołówce innowacyjnych regionów. Korzyści dla szpitala to istotne zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności na rynku usług zdrowotnych oraz dostęp do kapitału ludzkiego,  możliwości utrzymania i przyciągnięcia najlepszej kadry medycznej. To także szansa rozwoju w oparciu o najlepsze międzynarodowe standardy oraz na udział w projektach badawczo-rozwojowych i naukowych – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Zmiany w statucie przewidują także powstanie Działu Controllingu, który został utworzony w związku z wprowadzeniem controllingu finansowego w zakładach opieki zdrowotnej i towarzyszącemu mu wdrożeniu nowego modelu rachunku kosztów.

Źródło: Tomasz Leyko / Biuro Prasowe UMWP

Video: Mateusz Romankiewicz / Biuro Prasowe UMWP

16-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.