REKLAMA

Jakub Ćwiek spotka się z czytelnikami w rzeszowskim Empiku

Jakub Ćwiek spotka się z czytelnikami w rzeszowskim Empiku, w Galerii Rzeszów już w środę, 14 listopada o godzinie 18:00. Jakub Ćwiek w „Machinomachii” wraca do sprawdzonej formy opowiadań, które fabularnie umiejscowione są tuż po drugim tomie serii – „Bogu marnotrawnym”.

Jakub Ćwiek_2

Foto: materiał nadesłany

Fani twórczości Ćwieka mogą świętować podwójnie: znane im postaci z uniwersum „Kłamcy” ożyją raz jeszcze dzięki Robertowi Sienickiemu i grupie Lans Macabre w profesjonalnej grze karcianej, zatytułowanej “Kłamcianka”.

Jakub Ćwiek urodził się w Opolu. Rocznik 1982 – czyli ten sam, co debiutancki singiel zespołu Metallica, filmowy Conan Barbarzyńca i Blade Runner, to zobowiązuje.

Pierwsze trzy lata życia spędził jako dziecko całego akademika, po czym przeprowadził się
z rodzicami do Głuchołaz. Dalej było już tylko gorzej, stał się człowiekiem drogi – przeprowadzał się 23 razy w ciągu ostatnich 5 lat.

Nie uznaje deadline’ów, sam wyznacza sobie cele i system pracy. Telefon odbiera, gdy zechce. Musi mieć czas zarówno na koncert Slash’a, jak i na podróż autobusem po Stanach. To jego pomysł na proces twórczy. A w pracę angażuje się w pełni, o czym świadczyć może choćby książka „Ciemność płonie”. Żeby ją napisać, pół roku spędził na katowickim dworcu wśród bezdomnych – jadł z nimi, spał i rozmawiał.

Miał dwa marzenia w życiu – spotkać się ze Stevenem Kingiem i z Bruce’em Willisem – oba zrealizował.

Jeśli sprzedał do tej pory 150 tysięcy książek, to znaczy, że wybrał właściwą drogę.

Prawdziwy rockandrollowy ojciec Zuzi i Samuela – uwielbia śpiewać i grać, mimo, iż nie potrafi.

Źródło: materiał nadesłany

13-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.