REKLAMA

Jakich wykroczeń w Rzeszowie jest najwięcej?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszów został okrzyknięty najbezpieczniejszym miastem Polski. Mimo to, każdego tygodnia łamanych jest prawie 20 zakazów. Jakich?

10

foto: archiwum rzeszow24.pl

Zestawienie przygotowała rzeszowska Straż Miejska, działająca na podstawie ustaw. Dotyczą one czystości i porządku publicznego, odpadów, ochrony środowiska, zdrowia, wychowaniu w trzeźwości i wielu innych.

Najwięcej wykroczeń rzeszowianom zdarza się prowadząc samochód. Chodzi o niewłaściwe parkowanie, zastawianie innych aut, a czasami nawet niszczenie zieleni, jeśli pojazd parkowany jest na trawniku.

Na drugim miejscu plasuje się zakłócanie spokoju i porządku. Tego rodzaju wykroczeń najwięcej straż miejska odnotowała w okolicach szkół, bloków oraz na klatkach schodowych.

Sporo wykroczeń dotyczy też zaśmiecania miejsc publicznych. Kary rzeszowianie dostają również za wyprowadzanie psa na spacer bez smyczy.

Najwięcej interwencji rzeszowscy funkcjonariusze notują w Śródmieściu. Nie wynika to z tego, że to najniebezpieczniejsza dzielnica. Odwiedzą ją po prostu najwięcej osób, dowiadujemy się od strażników.

Rzeszów w rankingu najbezpieczniejszych miast naszego kraju, przeprowadzonym przez Gazetę “Dziennik”, plasuje się na 1. miejscu.

(az)

24-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jakich-wykroczen-w-rzeszowie-jest-najwiecej