REKLAMA

Jak uczyć się języków przez zabawę, czyli Dzień Języków Obcych w WSPiA (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad 200 studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji wzięło udział w piątej edycji Dnia Języków Obcych pod hasłem „Tańce i Łamańce”. Podczas imprezy zorganizowanej w środę 15 kwietnia 2015 r. można było zobaczyć m.in. pokazy tańców z różnych stron świata w wykonaniu studentów WSPiA i profesjonalnych zespołów.

Były także konkursy językowe, warsztaty oraz specjalistyczne wykłady. Organizatorem „Dnia Języków Obcych” był działający w WSPiA Zespół Języków Obcych.

Dzień Języków Obcych to świetna impreza – uważają studenci WSPiA. – Bawiliśmy się świetnie, było wesoło i praktycznie. Mogliśmy poznać różne kultury i zobaczyć jak w ciekawy i interesujący sposób można uczyć się języków obcych. Fajne były „Łamańce językowe”, w których mogliśmy uczestniczyć. Było śmiesznie, bo na przygotowanych tekstach po angielsku można było połamać sobie język – mówią Daria, studentka III roku Administracji w WSPiA.

Uczestnikom Dnia Języków Obcych szczególnie spodobała się część muzyczna imprezy. – Uczestniczę w tej imprezie już trzeci raz i z roku na rok jest coraz ciekawiej i fajniej. W tym roku rewelacyjni byli nasi koledzy, którzy wystąpili jako zespół taneczny Celticrock i zaprezentowali się w tańcu irlandzkim. Później jeszcze inni studenci prezentowali swoje umiejętności wokalne w różnych językach obcych. No i taka wisienka na torcie, czyli taniec orientalny w wykonaniu naszej koleżanki. Były też zabawne konkursy z nagrodami i występy profesjonalnych zespołów np. tańca irlandzkiego. Śmiało mogę więc powiedzieć, że była to bardzo fajna imprezę, pokazująca, że nauka języków obcych może odbywać się poza salą wykładową i że można uczyć się języków w ciekawy sposób – tłumaczy Agata z IV roku prawa w WSPiA.

„Dzień Języków Obcych” pod hasłem Tańce i Łamańce zorganizowany został w Wyższej Szkole Prawa i Administracji po raz piąty. Co roku impreza składa się z dwóch części. Pierwsza to konkursy i warsztaty językowe. Tym razem poprowadził je Rob Dean, trener z wydawnictwa Pearson. Jedne z konkursów to łamańce językowe, podczas których studenci mierzą się z trudnymi zwrotami w językach obcych. Druga część imprezy to ciekawe i wesołe prezentacje różnych kultur.

W tym roku główną atrakcją był występ zespołu Celticrock złożonego ze studentów WSPiA. Odbył się również konkurs You Can Sing, w którym swoje umiejętności wokalne prezentowali studenci Uczelni. Każdy mógł zmierzyć się z wybraną przez siebie piosenką w języku obcym. Swoje umiejętności pokazał również zespół taneczny Keraan, Sensdance oraz Street Dance Crew. Zespoły przeprowadziły warsztaty tańca Irlandzkiego, Broadway jazz i street dance. Podczas Dnia Języków Obcych w klubie studenckim „Zemsta Docenta” można było zobaczyć także pokaz tańca orientalnego w wykonaniu Natalii Smoroń, studentki WSPiA.

W konkursie Łamańce językowe najlepsi okazali się: Izabela Deszczak – I miejsce, Aneta Zachodnia – II miejsce i Bartłomiej Młynarski – III miejsce. W konkursie You Can Sing: I miejsce zajęła Izabela Deszczak, która zaśpiewała piosenkę Moa Liguell, When I Held You, II miejsce zajęła Magdalena Trzaska, która wykonała utwór One Republic Counting Stars, III miejsce zajął zespół Celticrock, Tell Me Ma. Nagrodami były upominki od WSPiA i wydawnictwa Pearson.

Celem Dnia Języków Obcych w Wyższej Szkole Prawa i Administracji jest zachęcenie studentów do nauki różnych języków. Ma również pokazać nowe, ciekawe i wesołe sposoby nauki. Jak co roku „Tańce i Łamańce” cieszyły się ogromną popularnością. Jak tłumaczy Danuta Bałanda, kierownik Zespołu Języków Obcych w WSPiA dzieje się tak, głównie dlatego, że w tym dniu studenci mogą zobaczyć, jak w lekki, zabawny i interesujący sposób przekazać wiedzę, informacje i umiejętności. – To bardzo ważne, aby pokazać studentom, że nauka języków obcych może być przyjemna. Żyjemy w czasach, w których znajomość języków obcych to podstawa, a uczyć możemy się ich w różny sposób. Podczas imprezy staramy się także zaprezentować różne kultury, zwyczaje i np. tańce innych narodów. Bardzo nas cieszy, że studenci chętnie włączają się w konkursy i przygotowują swoje pokazy. Podsumowując tegoroczny Dzień Języków Obcych, śmiało mogę powiedzieć, że była to udana impreza. My teraz zaczynamy już myśleć nad tym w jaki sposób zaskoczyć naszych studentów w przyszłym roku – mówi Danuta Bałanda, kierownik Zespołu Języków Obcych w WSPiA.

Organizatorem Dnia Języków Obcych pod hasłem „Tańce i łamańce” był działający w WSPiA Zespół Języków Obcych.

materiał nadesłany

16-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jak-uczyc-sie-jezykow-przez-zabawe-czyli-dzien-jezykow-obcych-w-wspia-zdjecia