Izabela Marcisz wicemistrzynią świata juniorek w biegach narciarskich!

Reprezentująca podkarpacki klub SS Prządki Ski Izabela Marcisz zdobyła wicemistrzostwo świata juniorek w biegach narciarskich. W sobotę 19-latka rywalizowała w sprincie stylem dowolnym w niemieckim Oberwiesenthal.

1280px-2019-01-12_Womens_Qualification_at_the_at_FIS_Cross-Country_World_Cup_Dresden_by_Sandro_Halank–642

Pochodząca z Korczyny na Podkarpaciu Izabela Marcisz sięgnęła po srebrny medal mistrzostw świata juniorek w sprincie techniką dowolną. Mistrzostwa odbywają się w niemieckim Oberwiesenthal. 19-latka rozpoczęła zmagania od 13. miejsca w kwalifikacjach (2:32.83). Marcisz zwyciężyła w swoim biegu ćwierćfinałowym. Najlepszy czas uzyskała także w swoim półfinale (2:32.35).

W biegu finałowym zawodniczka pochodząca z Korczyny musiała uznać wyższość Szwedki Louise Lindstroem (2:33.41). Wyprzedziła jednak pozostałe cztery finałowe rywalki i sięgnęła po srebro (2:33.88). Podium uzupełniła Szwajcarka Siri Wigger (2:34.48).

W poniedziałek biegaczki będą rywalizowały w biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym, a dwa dni później staną do walki w wyścigu na 15 kilometrów techniką łyżwową.

Warto dodać, że utalentowana 19-latka z Korczyny zajęła czwarte miejsce w biegu stylem klasycznym podczas mistrzostw świata juniorek z 2019 roku, które odbyły się w fińskim Lahti. W obecnym sezonie Izabela Marcisz zdobyła swoje pierwsze dwa punkty w Pucharze Świata (29. miejsce, 1 grudnia 2019 w Kuusamo, 10 kilometrów stylem dowolnym), a na początku lutego została mistrzynią Polski w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym.