REKLAMA

Izabela Marcisz mistrzynią Polski w biegach narciarskich!

Reprezentująca podkarpacki klub SS Prządki Ski Izabela Marcisz zdobyła mistrzostwo Polski w biegach narciarskich. 19-latka wraz z innymi biegaczkami rywalizowała w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym.

W miniony weekend odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w biegach narciarskich. Areną zmagań były zmodernizowane trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Po złoty medal w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym kobiet sięgnęła Izabela Marcisz. 19-latka pochodzi z Korczyny na Podkarpaciu.

Izabela Marcisz już od pierwszego punktu pomiarowego miała najszybszy czas. Zawodniczka SS Prządki Ski zwyciężyła z czasem 31:22.73. Drugie miejsce zajęła Monika Skinder (32:16.78), a na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Kaleta (33:18.83). W biegu wystartowały 52 zawodniczki.

Warto dodać, że utalentowana 19-latka z Korczyny jest czwartą biegaczką mistrzostw świata juniorek z 2019 roku, które odbyły się w fińskim Lahti. W obecnym sezonie Izabela Marcisz zdobyła swoje pierwsze dwa punkty w Pucharze Świata (29. miejsce, 1 grudnia 2019 w Kuusamo, 10 kilometrów stylem dowolnym).

 

03-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

izabela-marcisz-mistrzynia-polski-w-biegach-narciarskich-3041-00r2kc