REKLAMA

IV Podkarpacka Jesień Jazzowa – WDK Rzeszów

18 września w WDK w Rzeszowie odbędzie się inauguracja  IV Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Wystąpi zespół THE SOUND PACK.

The Sound Pack 1

Foto: Materiał nadesłany

Podkarpacka Jesień Jazzowa organizowana jest przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja muzyki improwizowanej oraz ukazanie szerszej publiczności aktywnych koncertowo ośrodków kultury województwa podkarpackiego.

Podkarpacka Jesień Jazzowa ma za zadanie zebrać w jedną całość wszystkie wydarzenia jazzowe zarówno te regularnie odbywające się na Podkarpaciu, jak również nowe inicjatywy. Jest to już IV edycja imprezy, która rozpocznie się 18 września 2018 r. Koncertem Inauguracyjnym w WDK w Rzeszowie, podczas którego usłyszymy zespół The Sound Pack, a zakończy w listopadzie VII Rzeszów Jazz Festiwal. Czas pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami wypełniać będą koncerty jazzowe, odbywające się w różnych ośrodkach kultury na terenie całego województwa podkarpackiego (Wiśniowa, Tyczyn, Niebylec, Giedlarowa, Leżajsk, Nowa Sarzyna, Trzciana).

THE SOUND PACK to jazzowy kwartet wokalny na stałe współpracujący z muzykami: Bogusławem Kaczmarem – fortepian, Michałem Kapczukiem – kontrabas, Przemysławem Jaroszem – perkusja. Powstał w 2016 roku z inicjatywy lidera grupy Marcina Wawrzynowicza. W skład zespołu wchodzą doświadczeni i docenieni muzycy, absolwenci i wykładowcy Instytutów Jazzu Akademii Muzycznych w Katowicach i Poznaniu – Joanna Świniarska, Katarzyna Mirowska, Małgorzata Biniek oraz Marcin Wawrzynowicz. Wokaliści są laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów jazzowych. Mają na swoim koncie autorskie albumy oraz udział w licznych festiwalach muzyki jazzowej – „Voicingers“, „Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu“, „Jazz nad Odrą“, „Lotos Jazz Festiwal“, „Lady’s Jazz Festiwal“, „Śląski Festiwal Jazzowy“, „Green Town of Jazz“, „Hałda Jazz“, „Jazz! Open Mind“.

Zespół w swej idei nawiązuje do tradycji amerykańskich ulicznych zespołów wokalnych ery swingu, a także do bardziej współczesnych, znanych grup takich jak; „The Manhattan Transfer” czy „The New York Voices”. Repertuar grupy obejmuje standardy jazzowe oraz utwory polskojęzyczne we własnych opracowaniach, aranżowane na różne składy, od kwintetu po big-band.

Źródło: Materiał nadesłany

06-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)