REKLAMA

IV edycja Nagrody Honorowej “Świadek Historii”

RZESZÓW. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania lokalnych kandydatów do IV edycji Nagrody Honorowej “Świadek Historii”.

swiadek historiiNagroda ta jest przyznawana osobom szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego w regionie oraz osobom wspierającym pion edukacyjny IPN w dziele edukacji historycznej. Nagrodę przyznaje Kapituła, której przewodniczącym jest Prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Laureatem nagrody może zostać również osoba niebędąca obywatelem polskim. Nagrodę można przyznać pośmiertnie.

Wniosek powinien zawierać dane personalne kandydata, opis jego zasług i osiągnięć uzasadniających przyznanie Nagrody, dostępne wnioskodawcy kopie dokumentów poświadczających jego zasługi i osiągnięcia. Do wniosku należy dołączyć pisemną zgodę kandydatów na zgłoszenie.

Wnioski należy dostarczyć w terminie do 15 marca 2015 r. do rzeszowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Słowackiego 18, 35-060 Rzeszów).

Formularz wniosku dostępny jest na stronie Instytutu Pamięci Narodowej www.ipn.gov.pl

Źródło: materiały prasowe

22-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

iv-edycja-nagrody-honorowej-swiadek-historii-n001