REKLAMA

Irakijczycy udawali Włochów na lotnisku w Jasionce! Chcieli dotrzeć do Irlandii

RZESZÓW, JASIONKA / PODKARPACIE. W piątek Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej poinformował, że na lotnisku w Jasionce funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch Irakijczyków posługujących się fałszywymi dokumentami. Mężczyźni podający się za Włochów chcieli dotrzeć do Irlandii.

biosg

Foto: Straż Graniczna

W piątek w Międzynarodowym Porcie lotniczym w Rzeszowie-Jasionce do odprawy granicznej na rejs do Irlandii zgłosiło się dwóch mężczyzn w wieku 25 oraz 26 lat. Podczas kontroli posłużyli się włoskimi dowodami osobistymi.

Mundurowi ze Straży Granicznej nabrali podejrzeń, że dokumenty są fałszywe. Cudzoziemcy, usiłując potwierdzić obywatelstwo włoskie, przedstawili prawa jazdy wydane rzekomo przez władze tego kraju. Wnikliwa analiza potwierdziła, że wszystkie okazane dokumenty były fałszywe.

Cudzoziemcy przyznali, że w rzeczywistości są obywatelami Iraku. W bagażach mieli paszporty wydane przez władze tego kraju. Mają prawo pobytu na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej, jednak postanowili przeprowadzić się do Irlandii. Dokumenty kupili w Niemczech, płacąc 150 euro za sztukę.

Mężczyźni przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali karze. Na jej poczet zabezpieczono pieniądze w kwocie po 4 tysiące złotych. Dalsze czynności będą prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

14-178795

Foto: BiPSG / ujawniony fałszywy dokument

14-178796

Foto: BiPSG / ujawniony fałszywy dokument

Źródło: BiOSG

14-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

irakijczycy-udawali-wlochow-na-lotnisku-w-jasionce-chcieli-dotrzec-do-irlandii-5830-00r2kc