REKLAMA

Inwestycje drogowe w regionie (S19, S74, obwodnice)

Na drogach krajowych Podkarpacia w 2018 roku realizowano wiele inwestycji, mających na celu nie tylko poprawę stanu nawierzchni, ale i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. W realizacji jest ponad 54 km drogi ekspresowej S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

21588

Foto: gddkia.gov.pl

W ciągu pół roku udało się zakontraktować i przekazać wykonawcom do realizacji 6 odcinków drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Oznacza to, że już cały odcinek S19 od granicy województwa lubelskiego i podkarpackiego do Sokołowa Małopolskiego o łącznej długości 54,2 km, jest w realizacji systemem projektuj i buduj. Aktualnie trwa etap projektowania, a wykonawcy pracują nad dokumentacją potrzebną do złożenia wniosków o zezwolenie. Po uzyskaniu Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), rozpoczną budowę.

W przygotowaniu jest cały ponad 85-kilometrowy odcinek przyszłej S19 od węzła Rzeszów Południe do granicy państwa w Barwinku. Rozwiązania projektowe Koncepcji Programowych dla 5 odcinków, nad którymi pracują obecnie Wykonawcy, pozwolą na opracowanie Programów Funkcjonalno – Użytkowych, w oparciu o które zostaną wyłonieni przyszli Wykonawcy drogi ekspresowej S19. Łączny koszt opracowania Koncepcji Programowych to 56,38 miliona złotych.

Rozpoczęto przygotowania do realizacji S74 Opatów-Nisko oraz budowy drugiej jezdni S19 Sokołów Małopolski-Jasionka, ogłaszając przetargi na: wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla S74 i wykonanie koncepcji programowej oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka S19.

Na etapie prac przygotowawczych jest rozbudowa DK73 Pilzno-Jasło wraz z budową 4 obwodnic: Pilzna, Jasła, Brzostka, Kołaczyc a w toku jest postępowanie przetargowe na rozbudowę DK28 Przemyśl-Medyka. W realizacji systemem projektuj-buduj są także obwodnice Sanoka (DK28), Łańcuta (DK94) oraz Stalowej Woli i Niska (DK77). Obwodnica Sanoka zostanie oddana do użytku we wrześniu 2019 r. Obwodnica Łańcuta jest na etapie projektowania, natomiast Wykonawca realizujący obwodnicę Stalowej Woli i Niska opracował projekt budowlany i złożył do Wojewody Podkarpackiego wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji (ZRID).

Źródło: gddkia.gov.pl

07-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.