REKLAMA

Internetowy hejt? Zwalcz go z uczniami Akademickiego LO w Rzeszowie (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie przyłączyli się do Ogólnopolskiego Projektu „Nienawiść. Jestem przeciw”, wspieranego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Licealiści dowiedzieli się jak przeciwstawić się hejtowi w internecie. Zobacz film!

UCZNIOWIE AKADEMICKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W RZESZOWIE PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI

Z mową nienawiści, zwłaszcza z tzw. „hejtem” skierowanym do konkretnych osób, młodzież styka się najczęściej w Internecie. W opinii młodych ludzi, hejtowanie jest nieodłączną jego częścią, stąd też zadziwiająco rzadko reagują na obrażanie w sieci. Z czego to wynika?  Przede wszystkim z poczucia, że jeśli coś istnieje i jest jedną z wyróżniających cech Internetu, która podkrada się pod szyld „wolności słowa”, to nie da się jej zwalczyć zgłoszeniem pojedynczego wpisu. Ale czy na pewno?

Zasadniczym celem projektu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem nasilającej się mowy nienawiści wobec siebie samych, a także na możliwości trwałego zwalczania tego zjawiska.

Film który powstał w ramach akcji przedstawia historię trzech młodych osób: uczennicy, artystki i chłopaka – amatora gier komputerowych. Każda z tych osób padła ofiarą internetowego hejtu, każda z nich przeżyła to okrucieństwo w odmienny sposób.

Hejt nie jest tylko modnym wyrażeniem. To okrutne działanie, niosące za sobą szereg negatywnych konsekwencji, prowadzące nawet do samobójstwa ofiary hejtowania. Jeśli widzisz przestępstwo – reaguj. (Pamiętaj – zgodnie z art. 256 i 257 kodeksu karnego mowa nienawiści jest w Polsce jest przestępstwem!)

materiał nadesłany

16-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

internetowy-hejt-zwalcz-go-z-uczniami-akademickiego-lo-w-rzeszowie-film