REKLAMA

Inspekcja Transportu Drogowego: Bus linii Rzeszów-Lecka zagrażał bezpieczeństwu pasażerów (FOTO)

LECKA, POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Niesprawny układ hamulcowy, wycieki oleju z silnika oraz paliwa ze zbiornika – to tylko część usterek wykrytych w autobusie przewożącym pasażerów na jednej z linii regularnych w okolicach Rzeszowa. Pojazd zagrażający bezpieczeństwu wycofali z ruchu funkcjonariusze podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawny autobus odjechał z miejsca kontroli ITD na holowniku.

Przechwytywanie_179

Foto (2): gitd.gov.pl

 

W środę (5 maja) w miejscowości Lecka koło Rzeszowa patrol ITD zatrzymał do kontroli drogowej autobus, który przewoził pasażerów w ramach linii regularnej Rzeszów-Lecka przez Błażową. Powodem podjętej interwencji było podejrzenie złego stanu technicznego pojazdu.

Szybko okazało się, że inspektorzy w porę zatrzymali autobus. Stan techniczny pojazdu zagrażał bowiem bezpieczeństwu pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Autobus miał uszkodzony układ hamulcowy, co powodowało, że koła na tylnej osi praktycznie nie hamowały.

Przechwytywanie2_29

Z jego silnika wyciekał olej, a ze zbiornika paliwo. Pojazd miał również nadmiernie zużyte opony o różnym bieżniku na tej samej osi.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu i wydali zakaz jego dalszej jazdy. Z miejsca kontroli został odholowany przez pojazd pomocy drogowej.

Za jazdę niesprawnym pojazdem kierowcę ukarano 200-złotowym mandatem. To jednak nie koniec konsekwencji tej kontroli.

Za dopuszczenie do ruchu pojazdu z niebezpiecznymi usterkami odpowie też przewoźnik. Wobec niego toczyć się będzie postępowanie administracyjne. Grozi mu 2 tysiące złotych kary.

 

Źródło: gitd.gov.pl

 

08-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

inspekcja-transportu-drogowego-bus-linii-rzeszow-lecka-zagrazal-bezpieczenstwu-pasazerow-foto-2204-00r2kc