REKLAMA

Innowacyjne rozwiązania na terenie rzeszowskich Olszynek (FOTO)

Rzeszowskie Olszynki to teren, który staje się miejscem wdrażania nowoczesnych rozwiązań. Na 800 metrowym odcinku pomiędzy Mostem Zamkowym a Kolorowym Mostem, zainstalowano 32 nowoczesne latarnie LED ze sterownikami umożliwiającymi ich zarzadzanie przez Internet.

Inteligentne sterowniki włączają oświetlenie kiedy zapada zmrok, dostosowując jego natężanie do panujących warunków. Dzięki temu możliwe jest zamontowanie na terenie olszynek nowoczesnych kamer ultra HD 4k oraz kamer panoramicznych, pozwalających obserwować obszar w promieniu 180 stopni. Co ciekawe, zastosowano zasilanie 24 godzinne w systemie oświetleniowym. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

Nowoczesny system monitoringu zostanie zintegrowany z istniejącym systemem monitoringu miejskiego, do którego dostęp ma Policja, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo przestrzeni publicznej. Równocześnie z instalacją systemu monitoringu na olszynkach pojawią się hotspoty WIFI, umożliwiające darmowy dostęp do internetu.

Transmisja danych dla system monitoringu oraz bezpłatnych hotspotów WIFI będzie się odbywać przy wykorzystaniu pasma 26 GHz traktowanego są przez Komisją Europejską i Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny jako pionierskie pasmo do wdrażania nowoczesnych sieci 5G, które w przyszłych latach zastąpią standard 4G LTE. Będzie to pierwsze w Polsce wdrożenie rozwiązania tego typu (tzw. sieć pre-5G).

Podobne rozwiązanie zastosowane jest w Londynie na ”London Eye” (Londyński Diabelski Młyn).

Źródło: Oficjalna strona wiceprezydenta Miasta Rzeszowa – Marka Ustrobińskiego

12-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

innowacyjne-rozwiazania-na-terenie-rzeszowskich-olszynek-foto-425