REKLAMA

Ile szczepień wykonano w “Medyku”? Jest oświadczenie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Poseł PO Dariusz Joński napisał na Twitterze, że Centrum Medyczne “Medyk” w Rzeszowie dostało 230 tysięcy dawek szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. “Medyk” natomiast zaprzecza i w specjalnym oświadczeniu podaje, że dawek było 125 tysięcy, chwaląc się, że wśród nich tylko 11 zutylizowano. W ośrodku nadal trwa kontrola NFZ.

DSC_0121_1

Foto: Justyna Żuczek / archiwum Rzeszów24.pl

W środę 28 kwietnia Dariusz Joński z PO opublikował na Twitterze dokumenty, do których miał otrzymać dostęp po interpelacji. Wynika z nich, że w dniach od  od 31 grudnia 2020 roku do 8 kwietnia br. rzeszowski “Medyk” dostał 230 tysięcy dawek szczepionek.

 

Centrum Medyczne “Medyk” zaprzeczyło tym informacjom i opublikowało oświadczenie. Zarząd “Medyka” zaznaczył, że ośrodek jest jeszcze kontrolowany przez NFZ.

 

Poniżej pełna treść oficjalnego oświadczenia Centrum Medycznego “Medyk” w sprawie szczepień (zapis oryginalny):

 

Rzeszów, 28.04.2021

Oświadczenie Zarządu
Centrum Medycznego “Medyk” w Rzeszowie

 

Sprzeciw wobec fabrykowania kolejnych nieprawdziwych informacji dotyczących programów szczepień.

W związku z kolejnymi nieprawdziwymi informacjami, jakie podane zostały przez Pana Posła Dariusza Jońskiego zamieszczonymi na jego profilu na Twitterze, a które bez weryfikacji powielają kolejne media i osoby, informujemy, że: do dnia 8 kwietnia (data którą podaje Pan Poseł) CM Medyk otrzymało poniżej 125 000 dawek szczepionek, a nie jak podaje Pan Poseł 230 000 dawek.

Ponadto uzupełniamy, że nie szczepimy wyłącznie osób będących mieszkańcami Rzeszowa. Szczepienia prowadzimy na terenie całego województwa podkarpackiego, gdzie CM Medyk ma blisko 100 punktów szczepień. Szczepimy w domach osób obłożnie chorych, w wielu peryferyjnych gminach, w miejscach gdzie nikt nie chciał się tego podjąć. Jesteśmy obecnie najlepiej skontrolowanym podmiotem w Polsce.

Trwa kontrola NFZ. Zakończyła się u nas kontrola Sanepidu. Kontrolowała nas również Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych i podkreślamy że żadnych niezgodności nie wykazano. Od początku naszych szczepień byliśmy zmuszeni zutylizować tylko 11 szczepionek!

Podkreślamy, że CM Medyk jest firmą skuteczną i przede wszystkim apolityczną. Centrum Medyczne Medyk po raz kolejny wzywa do zaprzestania produkowania i szerzenia nieprawdziwych informacji. Fake newsy, które fabrykują niektóre osoby publiczne, a które powielane są następnie przez media, podważają i negatywnie wpływają na cały proces szczepień.

Zawsze udzielamy wyczerpujących informacji mediom oraz upoważnionym podmiotom i wystarczy chęć i dobra wola, aby takie informacje pozyskać i sprawdzić.

Zarząd i Dyrekcja CM Medyk

 

Źródło: Centrum Medyczne “Medyk” / inf. nadesłane

29-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ile-szczepien-wykonano-w-medyku-jest-oswiadczenie-7864-00r2kc