REKLAMA

Ile osób zgromadził Tusk? Rzecznik ratusza odpowiada, Internauci w śmiech

 Na Placu Zamkowym w Warszawie odbyła się demonstracja zwolenników UE oraz Donalda Tuska. Polityk Platformy Obywatelskiej wezwał do uczestnictwa w zgromadzeniu wszystkich, którzy popierają pozostanie Polski w Unii Europejskiej. Akcja nie cieszyła się zbyt dużą frekwencją, co widać na zdjęciach i nagraniach. Jednakże, zdaniem rzeczniczki warszawskiego ratusza, na wezwanie Tuska zjawiło się około 100 tysięcy osób.

Zgromadzenie zwołane przez lidera PO, Donalda Tuska, nie zgromadziło oczekiwanych tłumów. Jak można szacować na podstawie zdjęć oraz nagrań, na wezwanie stawiło się kilka, kilkanaście tysięcy osób. Inne zdanie w tej sprawie ma Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka warszawskiego ratusza. Zdaniem kobiety, ilość zebranych mogła sięgnąć pułapu 100 tysięcy osób.

– Trwa zgromadzenie na placu Zamkowym. Zajęte są wszystkie boczne ulice , schody z Trasy W-Z, wciaz napływa tłum. Obecnie okolo 80-100 tys – napisała na swoim Twitterze kobieta. Z jej opinią stanowczo nie zgodziła się większość Internautów. Błyskawicznie pojawiły się słowa powątpiewania. Komentujący ironizowali, iż pani rzecznik niepotrzebnie się ogranicza w szacunkach.

 

Szybko pojawiły się komentarze dotyczące zaniżania przez warszawski ratusz liczebności Marszy Niepodległości. Jak stwierdzili Internauci, pani rzecznik powinna przyjżeć się tępionym manifestacjom patriotycznym i nauczyć się szacować ilość zgromadzonych. Podczas gdy ilość zgromadzonych na Marszu Niepodległości jest regularnie zaniżana, w przypadku wiecu Donalda Tuska warszawskie władze doszukują się absurdalnie wysokiej frekwencji.

 

Internauci proponowali również, aby pani rzecznik “przestała się ograniczać” i podała frekwencję uczestników zgromadzenia w milionach. Jak twierdzą, takie liczby zrobią jeszcze większe wrażenie na społeczeństwie, “a o to przecież chodzi organizatorom”.

Pojawiły się również informacje, iż na kontrmanifestacji zorganizowanej przez środowiska narodowe zgromadziło się więcej osób, niż na pro-unijnej manifestacji. Zgromadzeniu przewodził prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. Jego uczestnicy skutecznie zagłuszali wiec Tuska.

11-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)