REKLAMA

Ile dzieci na Podkarpaciu zaszczepiono feralnymi szczepionkami? Liczba będzie znana pod koniec tygodnia

PODKARPACIE.  Jak donosi Onet w ślad za „Rzeczpospolitą” rodzice małych dzieci są w panice, z powodu wycofania z obiegu dwóch serii popularnych szczepionek podawanych dzieciom w pierwszych miesiącach życia.

Chodzi o szczepionki: Euvax B, która miała przeciwdziałać wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, oraz Tripacel, która była stosowana przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi. Podawano je dzieciom przez ostatnie osiem miesięcy – od końca listopada 2012 r. do 15 lipca 2013 roku. Nie wiadomo, ile dzieci w tym czasie zaszczepiono.

Szczepionki wycofano z rynku ze względu na niewłaściwe przechowywanie. Według nieoficjalnych informacji “Rzeczpospolitej” inspekcję farmaceutyczną zawiadomiła o tej sprawie pielęgniarka z jednej z przychodni w Krakowie.

Na profilu organizacji antyszczepionkowej STOP NOP na Facebooku zamieszczono już kilkadziesiąt wpisów informujących o kłopotach zdrowotnych dzieci zaszczepionych wycofanymi już preparatami.

Jak  nas poinformowano w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie rozesłano już do powiatowych stacji  zapytania, gdzie te szczepionki stosowano i w jakiej skali. Dane będą znane pod koniec bieżącego tygodnia.

25-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ile-dzieci-na-podkarpaciu-zaszczepiono-feralnymi-szczepionkami-liczba-bedzie-znana-pod-koniec-tygodnia