REKLAMA

III edycja Rzeszowskiej Akademii Inspiracji za nami! [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W minioną sobotę zakończyła się III edycja Rzeszowskiej Akademii Inspiracji, czyli zajęć w uczelni dedykowanych myśleniu, uczeniu się i rozwiązywaniu obecnych i przyszłych problemów. Z bezpłatnych zajęć skorzystało 72 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Rzeszowa i okolic

– Wszystkie programy opracowane zostały z uwzględnieniem umiejętności, potrzeb i poziomu rozwoju dzieci i młodych ludzi w każdej grupie wiekowej. Kursanci mieli możliwość rozwijać m.in. kompetencje twórczego czy analitycznego myślenia, postawy obywatelskie, pasje naukowe i badawcze czy zdolności inicjatywności i przedsiębiorczości – mówi dr Andrzej Rozmus, Prorektor ds. Nauczania WSIiZ – pomysłodawca i koordynator projektu.

W zakończeniu wzięli udział kursanci, ich rodzice, wykładowcy, koordynatorzy i liderzy poszczególnych programów.

Głównym punktem programu było wręczenie dyplomów i multimedialny  pokaz zdjęć z zajęć. Najmłodsi kursanci z „Programu kreatywnego myślenia” zaprezentowali pokaz pantomimiczny, który ćwiczyli na warsztatach teatralnych z Jerzym Czosnyką – rzeszowskim aktorem i lalkarzem. Na koniec wystąpiła Zuzanna Grzywa-Medyńska w repertuarze Kings of Lion z piosenką „Use Somebody”.

Patronat nad Rzeszowską Akademią Inspiracji obejmuje Prezydent Miasta Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Ze względu na ogromne zainteresowanie od teraz przyjmujemy zgłoszenia do  IV edycji, która rozpocznie się we wrześniu 2015 roku. Wolne miejsca na IV edycję są tylko w programach gimnazjalnych i licealnych. Osoby chętne proszone są o wysłanie e-mail na adres: kontakt@rai.edu.pl z następującymi informacjami: imię i nazwisko kursanta, wiek kursanta, imię i nazwisko opiekuna prawnego, numer telefonu i adres e-mail do kontaktu – dodaje dr Olga Kurek-Ochmańska – Dyrektor RAI.

materiał prasowy

fot.  Gabriela Piechnik

16-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

iii-edycja-rzeszowskiej-akademii-inspiracji-za-nami-zdjecia