REKLAMA

II Ultarmaraton Podkarpacki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Drugie miejsce w w klasyfikacji służb mundurowych i trzecie miejsce w w klasyfikacji open zajął policjant z rzeszowskiej komendy młodszy aspirant Marcin Żaczek.359388313

 

W tym roku na starcie zawodów stanęło 310 zawodników. Uczestnicy imprezy po raz drugi mieli okazję zmierzyć się z nietypowymi dystansami. W tym roku zawodnicy pokonywali dystanse 50 i 70 km oraz ekstremalny – 115 km.  Organizatorzy przewidzieli odrębną klasyfikację dla służb mundurowych, w której startowali przedstawiciele Policji, wojska, Straży Granicznej i Straży Pożarnej. Podobnie jak w roku ubiegłym trasy ultramaratonu miały charakter  terenowy i przebiegały w znacznej części żółtym szlakiem dookoła Rzeszowa, głównie drogami polnymi i leśnymi.

Specyfika biegów i długi czas spędzony na trasie, z reguły w samotności były wielkim wyzwaniem nie tylko w sferze fizycznej, ale również mentalnej. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci z rzeszowskiej komendy. Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w poszczególnych dystansach puchary i pamiątkowe nagrody wręczyli Wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie podinspektor Witold Szczekala i kierownik zawodów Lucyna Sroka.

187632710

Zwycięzcą biegu na najdłuższym dystansie 115 km został Rafał Tylek, a w wśród kobiet Patrycja Bereznowska. Duży sukces w tegorocznych zawodach odnieśli przedstawiciele służb mundurowych. Młodszy aspirant Marcin Żaczek, policjant z rzeszowskiej komendy, zajął trzecie miejsce w biegu na dystansie 115 km w klasyfikacji open.  Drugie miejsce w biegu otwartym zajął reprezentant 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Mariusz Szczypek. Zawodnicy ci okazali się również najlepsi w klasyfikacji służb mundurowych. Jako trzeci w tej kategorii na mecie stanął Mirosław Boczar funkcjonariusz straży pożarnej  z Wrocławia.

Patronat Honorowy nad biegiem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Komendant Miejski Policji w Rzeszowie.

KMP Rzeszów

 

14-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ii-ultarmaraton-podkarpacki