REKLAMA

„II Nocne spotkania z nauką” w Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Już w najbliższy piątek, 2 października Politechnika Rzeszowska zaprasza na „II Nocne Spotkania z Nauka”. W ramach imprezy uczelnia otworzy drzwi swoich laboratoriów. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć zaplecze naukowo- badawcze w godzinach nocnych.

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się m.in. jak uzyskuje się niskie temperatury w Laboratorium Kriomagnetycznym oraz jakie są właściwości różnych materiałów poddawanych niskim temperaturom. W Wydziałowym Laboratorium Badań Konstrukcji będzie można podglądnąć tzw. maszyny wytrzymałościowe i zmęczeniowe oraz sprzęt pomiarowy wykorzystywane do badań konstrukcyjnych, a także elementy, które już zostały poddane tym badaniom. Najmłodsi będą mogli m.in. zmierzyć się z egzaminem wstępnym z rysunku na kierunek architektura. W laboratoriach Wydziału Zarządzania będzie można zgłębić tajniki kryminalistyki, zanalizować właściwości produktów spożywczych czy sprawdzić jak tworzy się grafikę oraz animację komputerową. Ponadto będzie można podziwiać ekspozycję samolotów oraz silników lotniczych. Do dyspozycji uczestników będzie także symulator lotu oraz symulator samochodu ciężarowego z pełnowymiarową kabiną samochodu Scania. Nie zabraknie także pokazów chemicznych oraz fizycznych.

Dodatkową atrakcją będą: łazik marsjański „Legendary III”, bolid „Formuła Student”, Eurolifter i inne modele latające skonstruowane przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. Do dyspozycji uczestników będzie także największa, rzeszowska ścianka wspinaczkowa. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do północy.

NOCNE

30-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ii-nocne-spotkania-z-nauka-w-politechnice-rzeszowskiej