REKLAMA

II edycja biegu charytatywnego na rzecz podopiecznych Hospicjum dla dzieci! (WIDEO)

WSPiA - Charytatywny bieg dla dzieci z hospicjum from WELON&MELON on Vimeo.

|

II edycja biegu charytatywnego na rzecz podopiecznych Hospicjum dla dzieci! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ruszają zapisy chętnych do startu w II biegu charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Wydarzenie pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na hospicjum zbiera” odbędzie się w niedzielę 22 marca 2020 roku. Imprezę organizują studenci WSPiA działający w uczelnianej Klinice Przedsiębiorczości.

 53836674_2363420020343539_7764746618523353088_o_2363420017010206

Foto: WSPiA

II charytatywny bieg pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizują studenci II roku studiów na kierunku „zarządzanie” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Są to: Filip Duda, Kamila Czarnota, Anastazja Wójcik, Monika Niekurzak, Klaudia Kluz, Kamila Pajura, Piotr Kistela. Wszyscy są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Bieg, tak jak rok temu, organizują w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”. Wydarzenie odbywa się pod patronatem i przy wsparciu prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Trasa biegu

Tym razem bieg odbędzie się w niedzielę 22 marca 2020 r. Punktualnie o 11:40 rozpocznie go rozgrzewka, a o 12:00 biegacze wystartują na trasę. Do pokonania będą mieli dystans 5-ciu kilometrów.

Uczestnicy wystartują z kampusu WSPiA i pobiegną w stronę al. Rejtana. Następnie trasa biegu przebiegać będzie ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA. Na koniec przewidziano rozdanie nagród oraz Piknik Rodzinny w ogrodach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

55465053_2363420863676788_8377366580232716288_o_2363420850343456

Foto: WSPiA

Rejestracja

Uczestnicy biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” otrzymają specjalną koszulkę biegową, medal oraz dyplom. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się i wpłacić minimum 50 złotych. Liczba uczestników jest ograniczona do 499 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Wszystkie wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a zebrane pieniądze pomogą nieuleczalnie chorym dzieciom, które każdego dnia wymagają rehabilitacji i ciągłej opieki. W ubiegłym roku biegacze przekazali na rzecz Hospicjum prawie 10 tysięcy złotych. Pomogło to w zakupie m.in. sprzętu rehabilitacyjnego, koncentratorów powietrza, czy emulgatorów tlenu.

Zapisy trwają do poniedziałku 9 marca 2020 r. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin biegu znajduje się na fanpage’u biegu na Facebooku (https://www.facebook.com/KazdySerceOtwiera/).

WSPiA - bieg dla Hospicjum

Foto: WSPiA

Bieg charytatywny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci organizowany jest w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”. Jest to doskonałe połączenie zdobywania wiedzy praktycznej z działalnością charytatywną.

Studenci, tworząc projekt społeczny, muszą sami ustalić zakres, harmonogram i budżet imprezy, a potem wdrożyć go w życie. Uczą się negocjować z partnerami, sponsorami, przygotowują pełną dokumentację i ustalają z urzędem miasta trasę biegu. Na każdym etapie mogą jednak liczyć na pomoc ze strony pracowników i opiekunów z WSPiA.

Wydarzenie wpisuje się także w projekt „Akademia Pro Bono” Kliniki Przedsiębiorczości, którego celem jest pomoc fundacjom, stowarzyszeniom i innym organizacjom pożytku publicznego.

Źródło: WSPiA / materiały nadesłane

27-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ii-edycja-biegu-charytatywnego-na-rzecz-podopiecznych-hospicjum-dla-dzieci-5757-00r2kc