REKLAMA

Ice Racing Sanok Cup po raz siódmy na Podkarpaciu. ,,Przyjedzie cała elita, najlepsi zawodnicy na świecie” (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W ostatni weekend stycznia szykuje się nie lada święto dla miłośników ice racing’u. 25 i 26 stycznia na sanockim torze Błonie zostaną rozegrane motocyklowe wyścigi na lodzie. W siódmej edycji wystartują najlepsi zawodnicy z całego świata. W organizację Ice Racing Sanok Cup włączył się samorząd województwa. O ostatnich przygotowaniach do zawodów była mowa na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim.

MARSZALEK2

FOTO: Marszałek Władysław Ortyl

Samorząd Województwa Podkarpackiego przekazał 50 tys. zł na organizację Ice Racing Sanok Cup. Marszałek Władysław Ortyl podkreślał na konferencji, że są to bardzo dobrze wydane pieniądze.

Takich zawodów na torze lodowym nie ma nigdzie w Polsce, dlatego samorząd podjął decyzję, aby wesprzeć finansowo organizację zawodów, między innymi po to, aby w trakcie zawodów promować Województwo Podkarpackie – powiedział marszałek.

W siódmej edycji Ice Racing Sanok Cup wezmą udział zawodnicy ze światowej czołówki. Przyjedzie cała elita, najlepsi zawodnicy na świecie, dziewięciu zawodników Mistrzostw Świata oraz dominator wyścigów lodowych Nikolai Krasnikov – ośmiokrotny Mistrz Świata, czyli sama elita zawita do Sanoka – wyliczał na konferencji organizator zawodów Paweł Ruszkiewicz.

Burmistrz Sanoka mówił o promocji miasta i regionu, jaką są organizowane w Sanoku wyścigi na lodzie:

Ostatnie zawody w 2013 roku transmitowane były na żywo do 63 krajów. To dowód na to, że mamy ogromny potencjał organizacyjny – mówił burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk.

Zawody Ice Racin Cup zostaną rozegrane w ostatni weekend stycznia. Oprócz ścigania na lodzie na najwyższym światowym poziomie, organizatorzy zaplanowali wiele innych atrakcji, między innymi hokej i pokaz jazdy figurowej.

źródło: Urząd Województwa Podkarpackiego

22-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ice-racing-sanok-cup-po-raz-siodmy-na-podkarpaciu-przyjedzie-cala-elita-najlepsi-zawodnicy-na-swiecie-zdjecia