REKLAMA

I Podkarpacki Dzień Nowoczesnej Administracji

RZESZÓW / PODKARPACIE. Gry, quizy i zabawy, warsztaty i prelekcje dla uczniów i studentów dotyczące nowoczesnej administracji oraz konferencja na temat nowego wymiaru administracji to główne atrakcje „I Podkarpackiego Dnia Nowoczesnej Administracji”.

Impreza organizowana przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji odbędzie się w najbliższy wtorek 28 kwietnia 2015 r. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Blok dla uczniów i studentów podzielony został na 4 części. Pierwszy dotyczy bezpieczeństwa w administracji publicznej. Kolejne systemów on-line wykorzystywanych w administracji publicznej, urzędów skarbowych i ZUS.

W godzinach od 10:30 do 14:00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci będą mogli uczestniczyć w zajęciach warsztatowych e–administracji, podczas których zaprezentowane zostaną praktyczne aspekty komunikacji z urzędem. Pracownicy Urzędu Miasta Rzeszowa zaprezentują platformę „Dobre pomysły” oraz e–PUAP. Odbędzie się też konkurs z nagrodami na najlepszy studencki pomysł na platformie „Dobre pomysły”.

Uczestnicy I Podkarpackiego Dnia Nowoczesnej Administracji dowiedzą się także jak wypełnić i wysłać zeznanie podatkowe przez Internet. Przeprowadzona zostanie specjalna lekcja ZUS oraz zabawa symulacyjna Izby Skarbowej w Rzeszowie pokazująca, na co przeznaczane są pieniądze z naszych podatków.

Jednym z tematów warsztatów będą także bezpieczne zachowania w Internecie oraz wykorzystanie nowych narzędzi do wsparcia działań decyzyjnych i koordynacyjnych w systemie bezpieczeństwa województwa podkarpackiego.

W ramach I Podkarpackiego Dnia Nowoczesnej Administracji odbędzie się również konferencja dotyczące nowego wymiar i nowoczesnej administracji. Tematy wykładów dotyczyć będą nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014 – 2020, możliwości wykorzystania platformy e–PUAP w kontaktach z różnymi podmiotami oraz pełnej informatyzacji administracji publicznej. Uczestnicy dyskusji będą mogli poznać założenia i cele programu e–Podatki oraz reformy Systemu Rejestrów Państwowych w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Podczas I Podkarpackiego Dnia Nowoczesnej Administracji urzędnicy przedstawią również system elektronicznego zarządzania dokumentacją, narzędzia elektroniczne wykorzystywane w pracy Urzędów oraz nowoczesne sposoby składania zeznania podatkowego.

W I Podkarpackim Dniu Nowoczesnej Administracji uczestniczyć będą przedstawiciele najważniejszych urzędów na Podkarpaciu. Wśród nich m.in. Urzędu Wojewódzki, Urzędu Marszałkowski, Urzędu Miasta Rzeszowa, Urzędu Skarbowego, Izby Skarbowej w Rzeszowie, Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie, ZUS w Rzeszowie czy Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Celem organizowanego przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji I Podkarpackiego Dnia Nowoczesnej Administracji jest przedstawienie uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz studentom nowoczesnego oblicza administracji otwartej na obywatela i nowych technologii i formy komunikacji społecznej. W ostatnich latach zauważyć można dynamiczne zamiany w organizacji i funkcjonowaniu administracji rządowej i samorządowej. Praktycznie codziennie różne urzędy wdrażają nowoczesne technologie informatyczne, upowszechnianie nowych form komunikacji pomiędzy urzędem a obywatelami, instytucjami i podmiotami gospodarczymi. Rozwój internetu oraz powszechność nowoczesnych technologii i komunikacji staje się siłą napędową budowania interaktywnej administracji publicznej, co szczególnie dostrzegamy na Podkarpaciu.

„I Podkarpacki Dzień Nowoczesnej Administracji” odbędzie się w najbliższy wtorek 28 kwietnia 2015 r. w godzinach od 10:30 do 15:00 w rzeszowskim kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji przy ul. Cegielnianej 14. Wydarzenie honorowym patronatem objął Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

wydarzenie fb

materiał nadesłany

23-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

i-podkarpacki-dzien-nowoczesnej-administracji