REKLAMA

Hołownia, Bonowicz i abp Ryś w Rzeszowie – porozmawiają o współczesnym chrześcijaństwie

21 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej zainaugurowany zostanie cykl paneli dyskusyjnych o nazwie “W labiryncie świata”. Szymon Hołownia, ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś i Wojciech Bonowicz porozmawiają o wyzwaniach, które stoją przed współczesnym chrześcijaństwem.

10989301_383428471781950_8298183324808534211_n

Foto: facebook.com/szymonholowniaoficjalny

Czy chrześcijaństwo przeżywa kryzys? Czy religia, która istnieje od dwóch tysięcy lat i która ukształtowała Europę, obecnie znajduje się w odwrocie? A może tytułowe „problemy współczesnego chrześcijaństwa” to jedynie naturalne dla każdej epoki ścieranie się dwóch, zawsze odmiennych porządków – doczesnego i wiecznego? Na te pytania spróbują odpowiedzieć goście I edycji nowego cyklu „W labiryncie świata” – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki oraz pisarz i dziennikarz Szymon Hołownia.

„W labiryncie świata” to kolejny cykl paneli dyskusyjnych, który realizowany będzie przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie we współpracy z “Tygodnikiem Powszechnym”. Współorganizatorem spotkania otwierającego pierwszą edycję cyklu będzie Fundacja “Tygodnika Powszechnego”, a pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Rozmowę o wielkich wyzwaniach, jakie współczesność postawiła chrześcijaństwu poprowadzi Wojciech Bonowicz, finalista Nagrody Literackiej Nike 2018.

Udział jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na stronie: https://wlabiryncieswiata.wsiz.pl/

opwc_900x600_2

Źródło: materiał nadesłany

 

05-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.