REKLAMA

HERMANOWA. Na mężczyznę osunęła się ziemia! (ZDJĘCIA)

HERMANOWA / PODKARPACIE. W środę 13 stycznia około godziny 12:00 w podrzeszowskiej Hermanowej doszło do osunięcia się ziemi na pracującego w wykopie mężczyznę. Na szczęście udało się go szybko wydobyć. Poszkodowany trafił do szpitala.

138967746_2804601886421901_1444276309877734459_o
Foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowej

O godzinie 12:20 dyżurny w Rzeszowie uruchomił syrenę w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Hermanowej. Pomimo trudnych warunków na drodze, strażacy bezpiecznie dotarli do remizy i otrzymali informację o mężczyźnie przysypanym ziemią.

Zdarzenie miało miejsce kilkaset metrów od remizy. Nasz zastęp bardzo szybko dotarł na miejsce. Podczas rozpoznania ustalono, że przy prowadzonych pracach ziemnych, na jednego z pracowników osunęła się ziemia, całkowicie go przysypując – informują strażacy ochotnicy z Hermanowej.

Świadkowie natychmiast wezwali pomoc i rozpoczęli akcję ratowniczą. Na szczęście, po niedługim czasie dotarli do poszkodowanego, na tyle, aby umożliwić mu oddychanie. Dalszą akcję ratowniczą prowadzono już wspólnymi siłami strażaków i świadków.

Po chwili udało się wydostać poszkodowanego na powierzchnię. Następnie ratownicy mający przeszkolenie w KPP udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i oczekiwali na przyjazd karetki pogotowia. Po przyjeździe karetki poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym i zastępy kilkanaście minut po godzinie 13:00 zakończyły działania i udały się do jednostek – podaje Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowej.

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowej


13-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

hermanowa-na-mezczyzne-osunela-sie-ziemia-1515-00r2kc