REKLAMA

Heiro Rzeszów z licencją na I ligę futsalową

Rzeszowski zespół futsalowy uzyskał licencję na grę w pierwszej lidze.

fot. El hassine, udostępnione na licencji CC BY-SA 4.0

Futsal jest halową odmianą piłki nożnej, w której każda z przebywających na boisku drużyn składa się po pięć osób. Dynamika gry jest nieco inna, niż podczas gry na trawie, wymagane są również spore umiejętności techniczne, stąd odmiana ta posiada wielu sympatyków.

Rzeszowski zespół uzyskał licencję na grę w pierwszej lidze. Jest to jednak drugi poziom rozgrywek, ponieważ rolę najwyżej ligi pełni Ekstraklasa. Nie obyło się jednak bez przygód, klub został ukarany pięciuset złotową karą. Jak twierdzi samo Heiro – powód tej kary jest nieznany. Zespół gra na tym poziomie rozgrywkowym nieprzerwanie od sezonu 2013/14. W zeszłym sezonie zajęli dziewiąte miejsce. Czyni to z Heiro najlepszy obecnie zespół futsalowy z Podkarpacia.

W zbliżającym się sezonie I ligi południowej zespół z Rzeszowia zmierzy się najpewniej z następującymi drużynami: SRS Gwiazda Ruda Śląska, KS Polkowice,  GKS Komprachcice, Gredar Futsal Team Brzeg, Remedium Hybryd Novitech Pyskowice, GKS Futsal Tychy, GKS Futsal Nowiny, GSF Gliwice, Akademia Futsalu Piątka Opole, Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój, AZS UMCS Lublin

09-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

heiro-rzeszow-z-licencja-na-i-lige-futsalowa-rz5ap