REKLAMA

Hat-trick Warchoła, czyli trzy główne obietnice kandydata (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marcin Warchoł zorganizował w piątek dwie konferencje prasowe. Na pierwszej z nich przedstawił tak zwany “Hat-trick Warchoła”, czyli swoje trzy najważniejsze zobowiązania: Dofinansowanie służby zdrowia w Rzeszowie, odkorkowanie Rzeszowa i zwiększenie liczby miejsc rekreacji i wypoczynku w mieście. Druga konferencja dotyczyła programu kandydata dla osiedla Pułaskiego.

Hattrick Warchoła 2

Hat-trick Warchoła, to trzy główne zobowiązania, które Marcin Warchoł chce zrealizować w przypadku zwycięstwa w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa.

 

Dofinansowanie służby zdrowia w Rzeszowie

Marcin Warchoł zobowiązał się, że każdego roku kadencji zwiększy kwotę na ochronę zdrowia w budżecie miasta o 1 milion złotych, dzięki czemu w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II i przychodniach ma zostać wykonanych więcej badań i wizyt lekarskich. Ma być to też kwota pozwalająca na zakupu sprzętu.

Kandydat podkreślił, że pod koniec bieżącej kadencji w tym tempie budżet na ochronę zdrowia przekroczy 10 milionów złotych, a więc wzrośnie o nawet 25 procent względem dzisiejszej skali wsparcia.

Dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy wiceminister obiecał, że zbuduje Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka oraz zadba o budowę Szpitala Uniwersyteckiego.

Marcin Warchoł chce też wdrożyć za kwotę 1 miliona złotych pilotażowy program telemonitoringu stanu zdrowia seniorów – dzięki specjalnym opaskom na nadgarstku, w przypadku pogorszenia funkcji życiowych lub upadku, mają one automatycznie wzywać w dane miejsce pomoc medyczną.

 

Odkorkowanie Rzeszowa

Dzięki środkom z KPO Marcin Warchoł chce zbudować obwodnicę południową, ring wokół miasta oraz Wisłokostradę, które wyprowadzą ruch z centrum i osiedlowych ulic. Kandydat obiecał, że w najbardziej zatłoczonych miejscach Rzeszowa zbuduje wielopoziomowe skrzyżowania oraz kładki dla pieszych.

Dodatkowo wiceminister zobowiązał się, że wdroży pilotażowy program zachęt dla kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej (np. jeden dzień w tygodniu za darmo za okazaniem określonego dokumentu) oraz zwiększy liczbę kursów autobusów i ich częstotliwość.

Hattrick Warchoła 1

 

Więcej miejsc rekreacji i wypoczynku

Marcin Warchoł przypomniał swoje zobowiązania dotyczące rozbudowy miejsc do rekreacji. Obiecał, że:

– zbuduje Aquapark – rozpocznie konsultacje z mieszkańcami nt jego lokalizacji w 30 dni od rozpoczęcia pracy w ratuszu.

– zbuduje Stadion Resovii (PCLA).

– podwoi długość ścieżek rowerowych.

– zbuduje Wodny Plac Zabaw na bulwarach w miejscu nieczynnej fontanny.

– zwiększy liczbę plaż miejskich, m.in. nad Wisłokiem i na Żwirowni.

 

Program dla osiedla Pułaskiego

Osielde Pułaskiego 2

Podczas drugiej konferencji, która odbyła się w Parku Jedności Polonii z Macierzą Marcin Warchoł zaprezentował program dla osiedla Pułaskiego.

Wśród głównych problemów Osiedla jest brak miejsc parkingowych, obiecuję po wyborach wrócić do tego tematu i formy realizacji tej inwestycji, np. poprzez funkcjonalny i estetyczny parking wielopoziomowy. W rozmowach z mieszkańcami często powtarzał się także problem bezpieczeństwa, dlatego zainstalujemy w tym rejonie dodatkowy monitoring, który polepszy sytuację mieszkańców – mówił kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

 

Główne punkty programowe Marcina Warchoła dla osiedla Pułaskiego:

1. Nowe miejsca parkingowe.

2. Monitoring na osiedlu.

3. Modernizacja siłowni zewnętrznej w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

 

 

Źródło, foto: Sztab Marcina Warchoła

Video: Rzeszów24.pl

04-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)