REKLAMA

Grzegorz Braun żąda dymisji wojewody i dyrektora podkarpackiego NFZ

RZESZÓW / PODKARPACIE. Poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun zażądał “natychmiastowego odwołania” wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz dyrektora oddziału NFZ na Podkarpaciu Roberta Bugaja. Jedną z przyczyn wymienianą przez posła są kontrowersje wokół szczepień w Rzeszowie.

Przechwytywanie_163

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

Poniżej oświadczenie posła Grzegorza Brauna w sprawie sytuacji ochrony zdrowia na Podkarpaciu (zapis oryginalny):

Funkcjonowanie podkarpackiej ochrony zdrowia budziło moje poważne zastrzeżenia, od początku wykonywania mandatu posła. Było przedmiotem trosk m. in. przez zgłaszanie bierności w funkcjonowaniu kierownictwa oddziału NFZ. Szereg bardzo poważnych patologii systemowych ujawniło się bardzo wyraźnie, po ogłoszeniu stanu epidemii.  Byłoby lepiej, gdyby udało się doczekać do zrównoważenia sytuacji i wówczas dokonać stosownych rozliczeń. Niestety, dziś trzeba stwierdzić, iż stanowcze działania są konieczne natychmiast.

Poważnym sygnałem ostrzegawczym było, iż w czasie obecnego kryzysu politycy PiS, na czele z marszałkiem województwa, znaleźli czas na prywatyzowanie świadczeń operacyjnych w jednym z głównych szpitali. Kolejnym ostrzeżeniem, gdy w dniach najważniejszych świąt, po cichu, prowadzone były wątpliwe działania w sprawie szczepień. Powstały wątpliwości, czym w istocie szczepiono, na jakich zasadach. Obecnie skandal osiągnął poziomy nieprawdopodobne wraz z ujawnieniem, iż w ogóle mogła się pojawić, być rozpatrywana, opcja wielokrotnego używania strzykawek jednorazowych.

Z punktu struktur działania państwa, za tego typu operacje, co do zasady, ponowi odpowiedzialność wojewoda, jako terenowy reprezentant rządu i dyrektor miejscowego Oddziału NFZ. Osoby te nie tylko że nie dopilnowały, nie zabezpieczyły akcji szczepień w koncepcji, która była realizowana – ale jeszcze w ostatnich dniach same, osobiście uczestniczyły w konferencjach prasowych reklamujących szczepienia według formuły, która obecnie uległa ostatecznej kompromitacji, w związku z ujawnieniem, niech by nawet, tylko rozważania wielokrotnego użycia jednorazowych strzykawek.

 

W związku z powyższym żądam natychmiastowego odwołania:

1. Ewy Leniart, wojewody podkarpackiego,

2. Roberta Bugaja, dyrektora Oddziału NFZ.

 

Na ich miejsca już najbliższych godzinach powinny zostać skierowane stosowne osoby, które natychmiast ogarną powstały bałagan. Natychmiastowe działania powinny podjąć  stosowne służb i Prokuratura. W dalszej kolejności kompleksowemu wyjaśnieniu powinny zostać poddane wszelkie okoliczności sprawy, jak również inne kwestie podkarpackiej ochrony zdrowia, np. sytuacja w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie.

 

Poseł na Sejm RP

-/Grzegorz Braun/-

 

 

 

Źródło: Biuro Poselskie Grzegorza Brauna

10-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

grzegorz-braun-zada-dymisji-wojewody-i-dyrektora-podkarpackiego-nfz-6439-00r2kc