REKLAMA

Grzegorz Braun wyrzucony z debaty! Jego sztab żąda przeprosin od Radia Zet

POLSKA. Grzegorz Braun został wyrzucony w trakcie niedzielnej debaty prezydenckiej w Radiu Zet. Prowadzący debatę Andrzej Stankiewicz zareagował po użyciu przez posła słowa “dewiacje” wobec środowiska LGBT oraz po nazwaniu ministra zdrowia “szkolonym psychopatą”. KWW Grzegorz Braun – Konfederacja opublikowało oświadczenie, w którym chce przeprosin i wyciągnięcia konsekwencji wobec redaktora prowadzącego debatę.

Przechwytywanie_200

Foto: Radio Zet / YouTube

 

Do pierwszego spięcia doszło około 17. minuty. Prowadzący zapytał kandydatów o to, czy jako przyszli prezydenci zezwoliliby na organizację parady społeczności LGBT. Stankiewicz przypomniał, że w 2019 taką paradę chciał zablokować Tadeusz Ferenc, ale nie zgodził się na to Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie.

Bezpieczeństwo, to również bezpieczeństwo tożsamościowe. Przestrzeń publiczna nie może być zawłaszczana, nie może podlegać inwazji i atakowi antycywilizacji. W związku z tym chciałbym bardzo wyraźnie zadeklarować: nie Na mojej wachcie, na mojej służbie. Nie będzie przyzwolenia na promocję dewiacji, czy jakichkolwiek zachowań, nie tylko społecznie, ale też z punktu widzenia zdrowia – szkodliwych, ryzykownych, niegodnych – rozpoczął swoją wypowiedź Grzegorz Braun.

Bardzo proszę, żeby pan wobec mniejszości seksualnych nie używał sformułowania dewiacja – poprosił redaktor Andrzej Stankiewicz.

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Tak jest. Zboczenia, dewiacje – jeśli pana redaktora kłują w uszy takie słowa, to pan już daleko odleciał – odparł Braun.

Proszę mnie nie mieszać w swoje dyskusje światopoglądowe. Panie pośle, mam dla pana pierwsze ostrzeżenie. Jestem gospodarzem tej audycji. Ja bym bardzo prosił, żeby nie używać agresywnego języka. Daje panu pierwsze ostrzeżenie – powiedział Stankiewicz.

Za użycie słowa “dewiacja” pan mnie tutaj będzie ostrzegał? – pytał Grzegorz Braun.

Drogi panie, bardzo proszę, żeby pan uznawał, że do jest debata, w której używa się języka kulturalnego. Panie pośle, ja jestem prowadzącym, udzielam panu pierwszego ostrzeżenia. Jeżeli drugi raz użyje pan języka agresji albo wykluczenia, bez względu na to wobec jakiej grupy, podziękujemy panu za udział w debacie – zagroził Stankiewicz.

Słyszycie państwo, poprawność polityczna rządzi – wtrącił Grzegorz Braun.

 

Drugie ostrzeżenie redaktora pojawiło się około 40. minuty debaty, gdy Grzegorz Braun zadawał pytanie Ewie Leniart.

Pani wojewodo, kiedy przyjdzie jesień, a może szybciej i szkolony psychopata Niedzielski ogłosi kolejną falę pandemii… – rozpoczął Grzegorz Braun.

Nie, nie. Panie pośle, to jest ten moment, o którym mówiłem. Nie pozwolę używać takich sformułowań w moim programie. Bardzo dziękuję panu za udział. Ostrzegałem pana… – przerwał prowadzący debatę.

Pan sam wystawia sobie świadectwo. Publiczność to słyszy – odpowiedział Grzegorz Braun.

Biorę odpowiedzialność na siebie, podobnie jak pan wziął odpowiedzialność za słowa, które pan powiedział o dewiantach, a teraz o ministrze Niedzielskim, więc dziękujemy panu za udział w naszej debacie. Kontynuujemy debatę bez pana Grzegorza Brauna – zakończył udział kandydata Konfederacji na urząd prezydenta Rzeszowa redaktor Stankiewicz.

 

Sytuację z debaty Radia Zet skomentował Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu, który razem z Radiem Zet transmitował niedzielną debatę:

Dziś jeden z kandydatów na prezydenta Rzeszowa próbował pokazać, że bycie chamem jest przepustką do bycia prezydentem Rzeszowa. Tym razem stanął mu na drodze dziennikarz — Andrzej Stankiewicz wyrzucił go z debaty. Miał stuprocentową rację. Marzy mi się jednak, by to wyborcy, a nie dziennikarze pokazywali politykom że nienawiść w polityce może prowadzić tylko i wyłączenie do powtórki z najgorszych kart w historii świata. Podoba się wam Braun? Skończycie z nazistami lub bolszewikami, gwarantuję, bo jedni i drudzy są zawsze ostateczną odsłoną nienawiści w życiu publicznym – napisał Węglarczyk.

 

Sztab Grzegorza Brauna zażądał wyjaśnień od Radia Zet oraz przesłał do mediów swoje uwagi po debacie. Poniżej publikujemy treść oświadczenia i uwag (zapis oryginalny):
Oświadczenie KWW-1

Uwagi KWW-1

 

 

Źródło: Radio Zet / YouTube, Bartek Węglarczyk / Facebook, KWW Grzegorz Braun – Konfederacja / mat. prasowe

Video: Radio Zet / Facebook

 

07-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)