REKLAMA

Grzegorz Braun o komunikacji: Myślmy śmiało o transporcie autonomicznym (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Grzegorz Braun o komunikacji: Myślmy śmiało o transporcie autonomicznym (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa Grzegorza Brauna, podczas której kandydat na prezydenta Rzeszowa, razem ze swoimi ekspertami, przedstawił propozycje w kwestii rozwiązania problemów komunikacyjnych w Rzeszowie.

DSC_0699

 

Musimy patrzeć dalej w przyszłość. Nie należy wiązać transportu z ciężką infrastrukturą torową. Raczej myślmy śmiało o transporcie autonomicznym – mówił Grzegorz Braun, zaznaczając, że prototypy pojazdów autonomicznych mogłyby być testowane z wykorzystaniem rzeszowskiego zaplecza naukowego.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa skrytykował tym samym pomysł budowy kolejki nadziemnej, proponowany przez jego konkurenta Marcina Warchoła. Podkreślił natomiast, że Rzeszów musi rozwiązać problem “korków, jak na Manhattanie” i współpracować z sąsiednimi gminami w zakresie transportu oraz budowy dróg.

Należy też na bieżąco rozprawiać się z trywialnymi, z punktu widzenia polityków Warszawskich może nieistotnymi problemami, takimi jak buspasy, ścieżki rowerowe, czy braki w infrastrukturze na poziomie prawoskrętów – dodał Grzegorz Braun.

 

Więcej w materiale video!

 

 

Foto: Justyna Żuczek

 


26-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

grzegorz-braun-o-komunikacji-myslmy-smialo-o-transporcie-autonomicznym-video-zdjecia-4143-00r2kc