REKLAMA

Grzegorz Braun na ul. Załęskiej: W dni deszczowe mamy tu potop (VIDEO, FOTO)

|

Grzegorz Braun na ul. Załęskiej: W dni deszczowe mamy tu potop (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek odbyła się konferencja prasowa Grzegorza Brauna, kandydata na Prezydenta Rzeszowa i Komitetu Wyborczego Wyborców „Grzegorz Braun – Konfederacja”. Została ona zorganizowana na osiedlu Korona przy ulicy Załęskiej, gdzie mieszkańcy nowo wybudowanych mieszkań borykają się z problemem zalewania piwnic w blokach. – W dni dżdżyste mamy tutaj powódź, mamy tu potop. Budynek został posadowiony w kałuży – wskazywał Grzegorz Braun.

DSC_3119

Foto (2): KWW “Grzegorz Braun – Konfederacja”

 

Sztab Grzegorza Brauna, po zbadaniu sprawy mieszkańców osiedla Korona przy ulicy Załęskiej i przeanalizowaniu dokumentacji, stwierdził, że nie dopełniono odpowiednich procedur związanych z przygotowaniem terenu pod budowę, w tym właściwego odwodnienia tego miejsca, zrealizowanego przez wykonanie instalacji melioracyjnej.

Tomasz Buczek – pełnomocnik wyborczy KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja” przedstawił planszę, na której zaprezentował dotychczasowe projektowanie budownictwa miejskiego, realizowane na tzw. „WZ-tkach”, czyli Warunkach Zabudowy, ale bez odpowiedniego planu zagospodarowania przestrzennego.

Jak zaznaczał, tereny przy ulicy Załęskiej i Księżycowej powinny zostać najpierw wyposażone w kanalizację deszczową, melioracyjną, tłumacząc to tym, że zabudowa mieszkaniowa na tego typu gruntach skutkuje zalewaniem piwnic, przemakaniem fundamentów i ścian, a następnie zagrzybieniami na ścianach mieszkań.

DSC_3101

 

Sztab Grzegorza Brauna po rozmowach z mieszkańcami ocenił, że budowanie kolejnych, sąsiednich bloków odbywa się z pominięciem głosu mieszkańców, a nawet bez ich wiedzy.

Grzegorz Braun przypomniał, że podczas jego pierwszej przy ulicy Załęskiej, mieszkańcy brodzili w wodzie po kostki, zarówno na parkingu przed blokiem, jak i w samej piwnicy, gdzie mają swoje komórki lokatorskie.

Pierwszy zarządca miał oczekiwać, że koszty związane z poprawą tej sytuacji mają ponieść sami mieszkańcy. Poseł stwierdził, że taka sytuacja nie może mieć miejsca i mieszkańcy nie mogą płacić drugi raz – najpierw za zakup mieszkania, a potem znów za wykonanie kanalizacji deszczowej.

 

Grzegorz Braun: Radny Fijołek, wojewoda Leniart, wiceminister Warchoł – macie pole do popisu

Przechwytywanie_178

Foto: Rzeszów24.pl

Sztab Grzegorza Brauna opracował projekt uchwały ws. projektu i budowy kanalizacji deszczowej i melioracyjnej w rejonie ulic Załęskiej i Księżycowej.  Zapewnił, że jeszcze w piątek trafi on do rzeszowskiego ratusza.

Projekt uchwały otrzymali także mieszkańcy osiedla Korona.

 

Poseł Konfederacji zaprosił wszystkich swoich kontrkandydatów do działań w sprawie problemów mieszkańców ulic Załęskiej i Księżycowej zgodnie z ich własnymi kompetencjami.

Kandydat Konfederacji zaproponował Konradowi Fijołkowi zwołanie posiedzenia Rady Miejskiej, celem podjęcia odpowiedniej uchwały.

Braun zaapelował do wojewody Ewy Leniart o szybkie wygospodarowanie środków finansowych z budżetu województwa, które zabezpieczą projekty melioracyjne w Rzeszowie i na Podkarpaciu.

Wiceministrowi Marcinowi Warchołowi Grzegorz Braun zaproponował uruchomienie odpowiednich procesów w prokuraturze, która miałaby przyjrzeć się, czy nie naruszono przepisów prawa przy projektowaniu i budowie osiedla Korona.

Niech kandydaci nie czekają do wyborów, obiecując że dopiero po nich zajmą się tematem. Niech zaczną działać już dziś. Radny Fijołek, wojewoda Leniart, wiceminister Warchoł – macie pole do popisu – zwracał się do kontrkandydatów poseł Braun

Poseł Grzegorz Braun zapowiedział również wysłanie pisma do Prokuratury Krajowej, aby ta przyjrzała się ogólnie wszystkim sprawom związanym z budowaniem nowych osiedli w Rzeszowie.

 

Pod koniec konferencji Tomasz Buczek zarzucił Konradowi Fijołkowi, że to on jest osobą, która przez lata trwała w układzie odrzucającym plany zagospodarowania przestrzennego.

Pan Konrad Fijołek, jako teoretycznie obywatelski kandydat podobne projekty uchwał wyrzucał do kosza. Projekt obywatelski uchwały przygotowany przez Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa nazwał bublem prawnym. Panie Konradzie, trochę szacunku dla obywateli, którzy pokazują panu co należy naprawić. Winda już wyszorowana, zapraszamy do naprawienia tej części miasta – zwracał się do kontrkandydata Grzegorza Brauna pełnomocnik wyborczy KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja”.

Grzegorz Braun zapowiedział, że będzie osobiście przyglądał się sprawie złożonej w Urzędzie Miasta Rzeszowa petycji.

 

 

07-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.