REKLAMA

GRZEGORZ BRAUN: INTERWENCJA w spółce skarbu państwa! (VIDEO)

Poseł Grzegorz Braun z Konfederacji przeprowadził interwencję poselską w KFA Armatura w Nisku. Kontrolowana przez polityka firma należy do PZU, a zatem do skarbu państwa.

Jak wyjaśnił poseł Grzegorz Braun, do przeprowadzenia kontroli nakłoniła go “indywidualna, personalna sprawa”, mająca jednocześnie charakter “ogólnopaństwowy”. Dodał, iż w grę wchodzi bowiem kwestia majątku narodowego Polaków.

Ponadto, kwestia firmy KFA Armatura ma znaczenie także dla obronności kraju. Polityk Konfederacji dowodzi w materiale, iż produkty firmy mają charakter strategiczny dla obronności państwa, a sam jej dyrektor, Dariusz Gomółka, jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Dyrektor ten został zwolniony, lecz sąd nakazał natychmiastowe przywrócenie go na stanowisko wraz z wypłaceniem zaległych pensji. Wyrok zapadł 28 czerwca 2021 roku, jednak od tamtej chwili KFA Armatura zwleka z podporządkowaniem się decyzji sądu.

Sprawą samowoli oraz bezprawia w spółce skarbu państwa zajął się zatem poseł Grzegorz Braun, udając się osobiście do siedziby KFA Armatura w Nisku celem wyjaśnienia sytuacji.

źródło: Facebook/ Grzegorz Braun

16-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)