REKLAMA

Grzegorz Braun i Konfederacja: Sprzeciwiamy się zawłaszczaniu samorządu przez rząd (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Z tego miejsca chcemy wypowiedzieć słowa mocnego sprzeciwu wobec zawłaszczania samorządu przez rząd pod pretekstem reform, zmian, ulepszeń. Pod szyldem propagandowym “Nowego Ładu” rząd najwyraźniej szykuje się do wykonania kolejnego kroku w stronę ubezwłasnowolnienia samorządów – mówił przed siedzibą G2A Arena w Jasionce Grzegorz Braun. Kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa wspierali we wtorek inni posłowie Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki, Krzysztof Tuduj i Michał Urbaniak.

Przechwytywanie_202

 

W Konfederacji stawiamy na samorządy – im niżej podejmowane są decyzje, tym lepiej. Państwo powinno zajmować się obroną, a tego nie robi; żeby była policja – tego nie robi; żeby prawo było – tego nie robi. Zamiast tego wtrąca się w zupełnie drobne sprawy samorządowe. Na to nie ma zgody – mówił poseł Janusz Korwin-Mikke.

Mamy nadzieję, że w Rzeszowie nastąpi zmiana – realna zmiana, jaką jest Grzegorz Braun. Ta zmiana oznacza również obronę samorządności w Polsce. Jesteśmy zdecydowanie krytyczni wobec pomysłów, które mają na celu ograniczyć, zniszczyć samorządność – poseł Robert Winnicki.

Obecny rząd zdaje się wyznawać zasadę centralizmu i pociągania za sznurki z jednego fotela – to zasada szkodliwa. Zachęcamy rzeszowian, żeby zatrudnili Grzegorza Brauna na stanowisko włodarza miasta, żeby dali możliwość pokazania Polakom, jaka będzie jakość rządów Konfederacji – podkreślał poseł Krzysztof Tuduj.

Poseł Michał Urbaniak przestrzegał, że Prawo i Sprawiedliwość będzie ukrócać finansowanie samorządom.

Właśnie po to, żeby RP była państwem silnym, trzeba nie dopuścić do ograniczania samorządności przez rząd warszawski – podsumował Grzegorz Braun.

 

 

Więcej w materiale video!

 

08-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)