REKLAMA

Grzegorz BRAUN do rządu: Nie kombinujcie! Nie utrudniajcie rzeszowianom wyboru (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Grzegorz BRAUN do rządu: Nie kombinujcie! Nie utrudniajcie rzeszowianom wyboru (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Wzywam władze Rzeczypospolitej Polskiej, żeby nie kombinowały tutaj w Rzeszowie i, żeby nie utrudniały rzeszowianom wyboru – apelował w piątek do rządzących poseł Konfederacji, kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun.

162839276_532925414772740_6654680262751724291_n

Foto: Justyna Żuczek

Według rozporządzenia podpisanego przez premiera Mateusza Morawieckiego, 9 maja w Rzeszowie mają odbyć się przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa.

Z doniesień prasowych, na jakie powołał się kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun wynika, że termin odbycia się wyborów wydaje się być zagrożony i, zdaniem posła, może to doprowadzić do “zamrożenia” procesu wyborczego.

Z mojej strony wezwanie, aby nie kombinować, nie kręcić, proszę nie popełniać kolejnych szachrajstw w związku z tymi wyborami. Dosyć już było odwlekania publikacji oficjalnego zarządzenia. Większość naszych wyborców, odbiorców, słuchaczy, żyjących własnym życiem, bez własnej winy nie jest w stanie zrozumieć tych niuansów, które wykorzystuje władza, administracja do tego, aby prowadzić nieczystą grę także na poziomie procedur demokratycznych – wzywał rządzących Grzegorz Braun.

Poseł Konfederacji stwierdził, że niektórzy z kandydatów już przed zgłoszeniem swojego komitetu wyborczego toczyli regularną kampanię przedwyborczą i łamali, jak zaznaczał, prawo wyborcze. Konkretne nazwiska nie padły. – Donosicielstwo, to nie jest działanie, któremu chciałbym się poświęcić w tej kampanii – tłumaczył Braun.

Zwykły wyborca nie zauważa, że odwlekanie tego terminu oznacza zmniejszenie czasu, który mają komitety na rejestrację oraz zgłaszanie kandydatów, do czego, jak wiadomo, potrzeba znaczącej liczby podpisów. Nas to nie dotyczy, ale nas to przejmuje, ponieważ przejmuje nas czystość procedur, i skoro już gramy w taką grę, to chcielibyśmy, żeby wszyscy trzymali się tych zasad – oświadczył kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa.

Zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego Grzegorza Brauna zostało złożone Komisarzowi Wyborczemu w środę 17 marca.

Podczas piątkowego briefingu Grzegorz Braun zapowiedział konferencję programową, która odbędzie się 27 marca. Wezwał też swoich kontrkandydatów do debaty.


19-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

grzegorz-braun-do-rzadu-nie-kombinujcie-nie-utrudniajcie-rzeszowianom-wyboru-video-zdjecia-8595-00r2kc