REKLAMA

Grzegorz Braun: Aquapark, lodowisko i stadion w jednej lokalizacji (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Grzegorz Braun przedstawił w piątek swoją wizję rozwoju infrastruktury rekreacyjnej dla Rzeszowa. Kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa chce, by oczekiwane przez mieszkańców aquapark, lodowisko i nowy stadion powstały w jednej lokalizacji.

DSC_0617-01

W moim programie mowa o kompleksowym rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej dla Rzeszowa. Jeśli inwestycje mają się bilansować, jeśli nie mają być studnią bez dna, do której przyszłe pokolenia będą tylko dopłacać. To musi to być infrastruktura otwarta, a zatem skomunikowana z całym regionem. Kompleksowe rozwiązanie to budowa aquaparku i lodowiska w tej samej lokalizacji. Aquapark trzeba ogrzewać, a lodowisko chłodzić – niech się zatem zsynergizują te inwestycje i już wiele na tym zaoszczędzimy – powiedział Grzegorz Braun.

Poseł zaznaczył, że chciałby, by również w tej samej lokalizacji wybudowany był również stadion “z prawdziwego zdarzenia”.

Wiem, że z dotychczas działającymi obiektami łączą rzeszowian rozliczne sentymenty, ale żaden z tych obiektów już istniejących nie pozwala nam do Rzeszowa zapraszać imprez sportowych na skalę odpowiadającą naszym aspiracjom – ocenił kandydat.

 

Grzegorz Braun stwierdził, że miasto nie może być stronniczym kibicem którejkolwiek z formacji sportowych i dodał, że inwestycje w sport i rekreację mogą się miastu opłacić.

Rzeszowianie mają podstawy do tego, żeby jasno i śmiało patrzeć w przyszłość. Rzecz w tym, żeby nie trwonić pieniędzy. Są miasta, w których aquaparki zarabiają na siebie, są i takie, do których się dopłaca. Jestem zwolennikiem pierwszej opcji – dodał Grzegorz Braun.

DSC_0596-01

Referendum w przypadku inwestycji przekraczających 15 procent budżetu Rzeszowa.

Jednym z moich zobowiązań wyborczych jest odniesienie się do opinii publicznej, do waszej opinii, drodzy współobywatele Rzeszowa. Każda inwestycja kosztach przekraczających 15 procent budżetu miasta to będzie inwestycja, o której rozpoczęciu nie podejmę decyzji w trybie innym, niż referendalny – zapewnił na koniec kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

 

Więcej w materiale video!

Foto: Justyna Żuczek


21-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)