REKLAMA

Grzegorz Braun: Afery w podkarpackim lecznictwie ciąg dalszy? (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Grzegorz Braun: Afery w podkarpackim lecznictwie ciąg dalszy? (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której poseł Grzegorz Braun przedstawił swoje najnowsze informacje związane z uchwałą sejmiku ws. wynajęcia robota da Vinci dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1.

DSC_0415_1

Marszałek Ortyl przedstawił nam się jako lobbysta, jako być może wręcz akwizytor pewnej specyficznej usługi medycznej. (…) Robot da Vinci to wspaniała sprawa, ale czy ingerencja w rynek usług medycznych ze strony władzy tak przemożnej, jak władza marszałka województwa nie ma charakteru lobbingu, akwizycji, a zatem, czy nie ma charakteru interwencji psującej rynek usług medycznych w naszym mieście i województwie? – pytał poseł Grzegorz Braun.

Chodzi o uchwałę, którą 29 marca podjął Podkarpacki Sejmik Wojewódzki. Zezwoliła ona na udzielenie dotacji w kwocie 3,85 mln zł dla prywatnego podmiotu leczniczego na prowadzenie w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie operacji chirurgicznych przy użyciu robota da Vinci.

 

Poniżej oświadczenie posła Grzegorza Brauna:

oświadczenie_4-1

 

Więcej w materiale video!

 

Foto: Justyna Żuczek

 


10-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

grzegorz-braun-afery-w-podkarpackim-lecznictwie-ciag-dalszy-video-zdjecia-5706-00r2kc