REKLAMA

Grupa samorządowców związanych z Lewicą wsparła KONRADA FIJOŁKA (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek do Rzeszowa przyjechała grupa samorządowców związanych z Lewicą, która udzieliła poparcia kandydatowi na prezydenta Rzeszowa Konradowi Fijołkowi. Głos zabrali wicemarszałek Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka, rzeszowski poseł na Sejm RP Wiesław Buż, prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a także wiceprezydenci Łodzi, Kielc, Katowic oraz Bydgoszczy. – My, koalicja wszystkich prodemokratycznych sił, będziemy bronić samorządu – mówił Konrad Fijołek, dziękując za wsparcie w kampanii.

DSC_0305

Samorządowcy Lewicy wsparli Konrada Fijołka w kampanii wyborczej. W piątek Rzeszów odwiedziła wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, wraz z włodarzami pięciu polskich miast.

Jestem zaszczycona, że mogę być tu dzisiaj i wspierać Konrada Fijołka, jako kandydata zjednoczonej opozycji. To jest bardzo ważne i ja jako wicemarszałek Senatu, jestem przykładem tego, że kiedy cała opozycja jednoczy się we wspólnym celu, to wtedy osiąga sukces. I tak samo głęboko wierzę, że tutaj, przy wspólnym poparciu, pan Konrad Fijołek zostanie prezydentem Rzeszowa – oświadczyła wicemarszałek Senatu.

 

Gabriela Morawska-Stanecka podarowała Konradowi Fijołkowi Konstytucję RP

DSC_0183-01

Chciałam podarować panu Konradowi Fijołkowi Konstytucję, która jest bardzo droga mojemu sercu. Konstytucję, która bezprecedensowo jest łamana przez naszą władzę. Mam nadzieję, że dożyjemy czasów, kiedy wszyscy będą tej konstytucji przestrzegać – mówiła wicemarszałek Morawska-Stanecka.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek zaznaczył, że w Konstytucji jest m.in. zapisana “prawdziwa polska samorządność”.

My, wspaniała koalicja wszystkich prodemokratycznych sił, zapisanego w tej Konstytucji samorządu będziemy bronić – powiedział Konrad Fijołek, dziękując za podarunek.

 

 

Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, mówiła o tym, że za Konradem Fijołkiem przemawia “doskonała znajomość miasta i jego spraw” oraz doświadczenie w pracy jako samorządowiec – w Radzie Miasta i Urzędzie Marszałkowskim.

DSC_0210-01

Uważam, że będzie najlepszym gospodarzem. Będzie mu łatwo, bo jest jednym z was, rzeszowian. Przejechaliśmy 500 kilometrów, żeby powiedzieć rzeszowianom, że nie ma lepszego kandydata – powiedziała prezydent Świdnicy.

 

 

W Łodzi się udało – mówiła wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

DSC_0214-01

– W Łodzi udało się wystawić wspólnego kandydata przez wszystkie partie opozycyjne, demokratyczne, które na sztandarach niosą Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej. Nasz kandydat, pani Prezydent Hanna Zdanowska, funkcjonuje w tej kadencji przy poparciu wszystkich tych sił opozycyjnych – podkreślała wiceprezydent Łodzi.

 

 

Marcin Chłodnicki, wiceprezydent Kielc, podkreślał, że Konrad Fijołek jest kandydatem lokalnym i doświadczonym samorządowcem.

DSC_0237

W Kielcach jednym z kluczowych projektów było dofinansowanie leczenia niepłodności metodą in-vitro. Wiem, że wynikająca z kandydata wrażliwość lewicowa, wrażliwość społeczna, zagwarantuje, że będzie wsłuchiwał się w głos każdego mieszkańca – stwierdził wiceprezydent Kielc.

Jest to samorządowiec, którego pracy przez ostatnie 20 lat przyglądaliśmy się. Ale też wiele uczuliśmy się od niego. Jest to także kandydat zgody. Zgody, którą potrafił wokół siebie zbudować – dodał, życząc powodzenia Marcin Chłodnicki.

 

Według Jerzego Woźniaka, wiceprezydenta Katowic, dobrym prezydentem jest dobry gospodarz, który dba o rozwój miasta i komfort życia mieszkańców.

DSC_0262

To ten, który prowadzi do nowoczesności, dba o komfort życia mieszkańców, ale nie zapomina też o tej sferze społecznej, o polityce senioralnej, zdrowiu. To daje gwarancję zrównoważonego rozwoju miasta i życzę mieszkańcom Rzeszowa właśnie takiego prezydenta – dodał Jerzy Woźniak.

 

 

Mirosław Kozłowicz, wiceprezydent Bydgoszczy, mówił o tym, że nie jest to jego pierwsza wizyta w Rzeszowie. – Widzę, jak to miasto się rozwija. Oddajecie głos społecznikom. Jest Zespół ds. Polityki Rowerowej. Rzeszów jest miasto przyjazne pieszym, rowerzystom, ale i takim, jak ja – motocyklistom, którzy są wpuszczeni na buspasy, jak w Bydgoszczy – ocenił wiceprezydent Bydgoszczy.

DSC_0283

Macie pięknie rozwijające się miasto. Ten rozwój zawdzięczacie m.in. obecnemu tutaj kandydatowi na prezydenta miasta Konradowi Fijołkowi. Nie zepsujcie tego, mieszkańcy Rzeszowa, nie wprowadzajcie osób z zewnątrz. Macie wspaniale działający samorząd – apelował Mirosław Kozłowicz.

 

 

Wiesław Buż, rzeszowski poseł Lewicy na Sejm RP, podkreślił, że piątkowe rozmowy z samorządowcami dotyczyły spraw społeczności miejskiej, spraw samorządowych i inwestycji. Zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu do Rzeszowa “przyjedzie druga tura” samorządowców, którzy wesprą kampanię Konrada Fijołka.

DSC_0291

W wyborach parlamentarnych oddaliście na Lewicę ponad 12 tysięcy głosów. Nie zostańcie w domu 9 maja lub w innym terminie, tylko idźcie na wybory i oddajcie głos na naszego wspólnego kandydata Konrada Fijołka. Konrad, do zwycięstwa – zakrzyknął poseł Wiesław Buż.

 

Tekst: Kacper Ciuba

Foto: Justyna Żuczek

 


23-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

grupa-samorzadowcow-zwiazanych-z-lewica-wsparla-konrada-fijolka-zdjecia-403-00r2kc